Krea Sirius Gayrimenkul'den Beyoğlu'na 100 milyon dolarlık yatırım!

Krea Sirius Gayrimenkul'den Beyoğlu'na 100 milyon dolarlık yatırım! Krea Sirius Gayrimenkul'den Beyoğlu'na 100 milyon dolarlık yatırım!

Krea Sirius Gayrimenkul, Tomtom Garden projesiyle Beyoğlu'ndaki Tomtom Mahallesi'ne 100 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Şirket, 18 bin metrekare alanda 150'ye yaknı konut, 25 ticari alan ve üç ofisten oluşan projeyi önümüzdeki iki yılda bitirmeyi planlıyKrea Sirius Gayrimenkul, Tomtom Garden projesiyle Beyoğlu'ndaki Tomtom Mahallesi'ne 100 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Şirket, 18 bin metrekare alanda 150'ye yaknı konut, 25 ticari alan ve üç ofisten oluşan projeyi önümüzdeki iki yılda bitirmeyi planlıyor. Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, Tomtom'u 'tasarım mahallesine' dönüştürmek istediklerini söylüyor. 


Saraylara ve konsolosluklara ev sahipliği yapan Beyoğlu'ndaki Tomtom Mahallesi, bölgede geliştirilen projelerle eski günlerine geri dönmeye hazırlanıyor. Krea Sirius Gayrimenkul, yaklaşık üç yıl önce başladığı Tomtom Gardens projesiyle bu sürecin temellerini attı. İstiklal Caddesi, Karaköy ve Galata'ya birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki 17 binanın yenileceği proje, bittiğinde, 150'ye yakın konut, 25 ticari alan ve üç ofisten oluşacak. Önümüzdeki iki yıl içinde tamamlanacak proje için toplam 100 milyon dolarlık yatırım yapılacak. 


TASARIM MAHALLESİ 

Krea Gayrimenkul Yönetim Kumlu Başkanı Hakan Kodal, bugüne kadar mahalleye 35 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söylüyor. Tomtom Gardens'ın ticari alanlannda aksesuar, kırtasiye gibi farklı tasarım mağazaları yer alacağını söyleyen Hakan Kodal, projeyle birlikte Tomtom'u İngiltere'deki Soho gibi bir tasarım mahallesine dönüştürmek istediklerini belirtiyor. Bunun için mahalledeki 80 esnafla birlikte hareket edeceklerini belirten Kodal, "Buradaki mağazalarla ve esnafla işbirliği yapıyoruz. 2016'da mahalleyle ilgili bir blog oluşturup bütün mahallenin tanıtımı yapmak istiyoruz" diyor. 


Projeyle birlikte İstanbul'un önemli yeme içme markaları da mahalleye gelmeye hazırlanıyor. Kodal, Fransız yetimhanesinin karşısında bulunan binalardan birinin altındaki yeme içme mekanı için Ferah Fezanın sahipleriyle anlaştıklarını söylüyor.

 

"MERKEZE TALEP ARTACAK" 

Şimdiden 50 civarında konutun satıldığı projede 62 metrekare 1+1'den 231 metrekare penthouse'a farklı büyüklüklerde konutlar yer alıyor. Evlerin metrekare satış fiyatı 6 bin dolar civarında. Sadece kiralanabilen ticari alanların metrekare başına 40-50 dolara kiraya verilmesi planlanıyor. 


Önümüzdeki dönemde şehir merkezine odaklanmayı planlayan Krea Sirius Gayrimenkul'un projelerinden biri de Kemerburgaz'da yer alıyor. 21 villanın yer alacağı ve 2017'de bitmesi planlanan proje için 25 milyon dolarlık yatırım yapılması planlanıyor. 


Ankaralı Trilye'yi getiriyor

Uzun yıllar Alışveriş Merkezi'nin Yatırımcıları Derneği başkanlığı yapan Hakan Kodal, arkadaşı Naim Koçer ile birlikte yeme içme sektörüne giriyor. Bebek'te Poseidon, Biber ve Dükkan Burger'in bulunduğu alanı birleştirerek bir restoran açmayı planlayan Kodal, bunun için Ankaralı Trilye markasıyla anlaştı. Trilye'nin 2016 sonuna doğru açılması planlanıyor. 


http://www.tomtomgardens.com/


Ekonomist