29 / 06 / 2022

Kripto paralardaki depremin asıl sebebi ne? 

Kripto paralardaki depremin asıl sebebi ne? 

Son zamanlarda kripto paralarda meydana gelen düşüşler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, bu düşüşün asıl sebebi ne? İşte detaylar...Kripto varlıklarda kayıplar gün geçtikçe artıyor. Hürriyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre; geçtiğimiz ay 69 bin dolarla tarihi zirvesini gören Bitcoin bugün 46 bin Dolar seviyesinde işlem görüyor. Tarihi zirvesinden yüzde 33 oranında kayıpla seyreden Bitcoin'i düşüş listesinde Ethereum takip ediyor. Geçtiğimiz ay 4865 dolara yükselen Ethereum 3700 dolara geriledi. Ethereum da tarihi zirvesinden yüzde 23 uzaklaştı.

DÜŞÜŞTE FED ETKİSİ

Fed'in yarın yapacağı faiz açıklaması ile beraber piyasalar etkileyecek. Fed'in 39 yılın zirvesine çıkan enflasyonu düşürmek için faiz artırım hamlesini erkene çekmesi ve varlık alım azaltımını daha da yükseltmesi ön görülüyor. Küresel ekonomideki enflasyon sorununu ortadan kaldırmak için merkez bankaları faiz artırımlarına hazırlanıyor. Fed'in faiz artırması halinde dolara yönelim artacakken diğer varlıklarda düşüş olması amaçlanıyor. 

ABD BORSALARI DA SERT GERİLEDİ

ABD borsalarındaki güç kaybı da kripto varlıklarında da etkili oldu.ABD piyasalardaki sert düşüş traderlar arasında korku iklimi yaratmaya başladı.

Kripto paralardaki depremin asıl sebebi ne? 

BITCOIN HAFİF PRİMLİ SEYREDİYOR

Tarihi zirvesinden çok uzaklaşan Bitcoin güne 46647 dolardan başladı. Gün içerisinde en düşük 46 bin 300 doları gören Bitcoin en yüksek de 47 bin 214 dolara ulaştı. Saat 08:27 itibarıyla yüzde 0.73 oranında primle 46 bin 980 dolar civarında işlem görüyor.

ETHEREUM'DA KAYIPLAR BÜYÜK

Ethereum fiyatlarında da büyük düşüşler meydana geldi. Tarihi zirvesinden uzakta olan Ethereum güne 3758 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 3721 dolar, en yüksek de 3834 dolar seviyesine indi. Saat 08:27 itibarıyla Ethereum yüzde 0.42 oranında primle 3772 dolardan alıcı buluyor.

Kripto paralardaki depremin asıl sebebi ne? 

DOGE VE SHIBA'DA HAFİF HAREKET VAR

Şaka coini olarak üretilen ve sonrasında finansal değere ulaşan Dogecoin ve Shiba Inu de düşüşten payını aldı ancak toparlanma hareketi gerçekleştirmeye başladı. Dogecoin saat 08:27 itibarıyla 0.16 dolar seviyesinde, Shiba Inu ise 0.00003319 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kripto varlıklara yatırımlar azalmıyor!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.