27 / 06 / 2022

Küçükçekmece Belediyesi'nde ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi!

Küçükçekmece Belediyesi'nde ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi!

Yaklaşık 2 yıl önce temelleri atılan ve mimarisi, altyapısı, verimli enerji kullanımı ile doğa dostu ve örnek bir proje olan "Türkiye'nin İlk Yeşil Sertifikalı Kamu Binasının inşasında sona gelindi...
 Belediyesi, Türkiye'nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olma özelliğini taşıyan yeni binasında ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. 

Yaklaşık 2 yıl önce temelleri atılan ve mimarisi, altyapısı, verimli enerji kullanımı ile doğa dostu ve örnek bir proje olan "Türkiye'nin İlk Yeşil Sertifikalı Kamu Binasının inşasında sona gelindi. Halkalı'da yükselen Küçükçekmece Belediyesi'nin çevre dostu yeni binasında gerçekleştirilen ilk meclis toplantısına Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Temel Karadeniz, meclis üyeleri, iş adamları ve basın mensupları katıldı. 


Breeam Sertifikasına sahip bina, mimari açıdan özel bir tasarım. Engelliler için her türlü detay dikkate alındı. Bina 38 bin metrekare kapalı alana sahip. Yüzde 35 enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca yılda yaklaşık 350 ton daha az karbon salınımı sağlayan bir bina. Her malzeme geri dönüşümlü olarak düşünüldü. Otomasyon sistemi sayesinde her birimin tükettiği enerji izleniyor. 


Tünaydın