30 / 06 / 2022

Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası

Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası

Türkiye'nin ilk BREEAM Yeşil sertifikalı kamu binası olma özelliği taşıyan Küçükçekmece Belediyesi Hizmet Binası, ‘Enerji Kimlik Belgesi’ne kavuştu.

Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası dünya 3.sü oldu!

Dünya aydınlatma sektörünün önemli yayın kuruluşlarından olan ‘MondoArc’ dergisi önderliğinde yapılan yarışmada Küçükçekmece Belediyesi Hizmet Binası, ‘Düşük Bütçeli Cephe Aydınlatması’ tasarımı kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

Küçükçekmece Belediye Binası ilk yeşil sertifikalı kamu binası oldu!

Türkiye'nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olma özelliğine sahip Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası,' Uluslararası Aydınlatma Tasarını Yarışması'nda dünya üçüncüsü oldu.

Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası dünya üçüncüsü oldu!

Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olma özelliğine sahip Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası, ‘’Uluslar arası Aydınlatma Tasarım Yarışması’’nda dünya üçüncüsü oldu.

Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası kamu spotuyla tanıtıldı!

Engelli vatandaşlara pozitif ayrıcalıklar sağlayan, Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olma özelliğine sahip Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası, hazırlanan kamu spotuyla engelli vatandaşlara tanıtıldı.

Küçükçekmece Belediyesi'nin 35 yıl kullandığı binanın yıkımı gerçekleşti!

Küçükçekmece Belediyesi Halkalı'da inşa edilen modern binaya taşınırken, Sefaköy'de E-5 kenarındaki emektar binanın yıkımına başlandı. Çalışanlar yıkımı hüzünle izledi. Aziz Yeniay, "35 yıllık bir hizmet vermiştir bu bina." dedi.

Küçükçekmece Belediyesi'nde ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi!

Yaklaşık 2 yıl önce temelleri atılan ve mimarisi, altyapısı, verimli enerji kullanımı ile doğa dostu ve örnek bir proje olan "Türkiye'nin İlk Yeşil Sertifikalı Kamu Binasının inşasında sona gelindi...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası yıkılacak mı?

30 Ekim tarihinde Yunanistan’ın Sisam Adası’nda meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde hasar gören İzmir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'na ilişkin güçlendirme ve yıkım tartışmaları devam ediyor. Mimarlar Odası İzmir Şubesi, konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Küçükçekmece Belediyesi'nden 10.8 milyon TL'ye satılık 27 konut!

Küçükçekmece Belediyesi, ilçece yer alan 27 adet konutu 10 milyon 832 bin 841 TL bedelle satışa çıkardı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi hizmet binası bitme aşmasında!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, alışveriş merkezi ve otel inşası gibi projelerin yer aldığı çalışmaları inceledi. 

Büyükçekmece Belediyesi'nden Albatros Parkı plan değişikliği açıklaması!

Büyükçekmece’deki Albatros bölgesinde yer alan belediyeye ait parselin, İBB Meclisi’nde tartışmalar arasında "park" ilan edilmesi üzerine Büyükçekmece Belediyesi tarafından açıklama yapıldı. 

Küçükçekmece Belediyesi'nden 19.7 milyon TL'ye satılık 50 konut! 

Küçükçekmece Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, mülkiyetinde bulunan 50 konutu 19 milyon 729 bin 660 TL'ye satıyor...

Büyükçekmece Belediyesi ve Arel Üniversitesi’nden ortak dönüşüm projesi!

Büyükçekmece Belediyesi, İstanbul Arel Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ile kentsel dönüşümde ortak bir projeye imza attı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının 7 katı tamamlandı!

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası ile ilgili gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katılarak binanın inşaatındaki son durum hakkında bilgi aldı.

Büyükçekmece Belediyesi imam hatip okulu camisinin minaresini yıkıyor!

Büyükçekmece Belediyesi, inşaatı devam eden Nedim Erkan İmam Hatip Lisesi’nde 11 aydır buluna tatbikat caminin minaresini yıkmak için bugün harekete geçti.

Büyükçekmece Belediyesi evi yanan aileye yardım eli uzattı!

Geçtiğimiz günlerde patlama sonucu kullanılamaz hale gelen apartman dairesi, Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından baştan aşağı yenileniyor.

Büyükçekmece Belediyesi 18 yıllığına düğün salonu kiralıyor!

Büyükçekmece Belediyesi düğün salonu kiralama işi ihale ediliyor. Ulus Mahallesi'ndeki düğün salonunun eksiklerinin de tamamlanmasının istendiği ihale 12 Şubat 2019 tarihinde yapılacak. 

Büyükçekmece Belediyesi'nden 18 yıllığına kiralık düğün salonu!

Büyükçekmece Belediyesi düğün salonu kiralama işi ihale ediliyor. Ulus Mahallesi'ndeki düğün salonunun eksiklerinin de tamamlanmasının istendiği ihale 25 Aralık'ta yapılacak...

Büyükçekmece Belediyesi'nden 6.2 milyon TL'ye satılık arsa!

Büyükçekmece Belediyesi, Fatih Mahallesi'ndeki konut+ticaret imarlı arsayı ihale ile satıyor. İhale 6 Kasım'da gerçekleşecek...

Büyükçekmece Belediyesi kaçak yapıları affetmedi!

Kaçak yapıyla mücadeleyi dur durak bilmeden sürdüren Büyükçekmece Belediyesi kaçak yapıları affetmiyor.

Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası Haberi

Küçükçekmece Belediyesi hizmet binası


Türkiye'nin ilk BREEAM Yeşil sertifikalı kamu binası olan Küçükçekmece Belediyesi Hizmet Binası, ‘Enerji Kimlik Belgesi’ne kavuştu.


2014 yılı başında inşaatı tamamlanan Küçükçekmece Belediyesi Hizmet Binası Enerji Kimlik Belgesi’nde, Enerji Etüdü ile Otomasyon Sistemleri Etüdü çalışmalarında Türkiye’de enerji verimliliği alanında çalışma yapan EVD ile mekanik etüt firmalarından İDETEK’i tercih etti.


KİMLİK BELGESİNİ BESİM MÜFTÜOĞLU TESLİM ALDI


Bu kapsamda iki ay boyunca belediye binasında yapılan ölçümler ve incelemeler sonunda Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu’nu makamında ziyaret eden firma yöneticileri, Küçükçekmece Belediyesi  ‘Enerji Kimlik Belgesi’ni Besim Müftüoğlu’ na takdim etti.  Ayrıca EVD Enerji Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Birsen Bakır ve firma yöneticisi Burak Balkın tarafından “Belediye Binası’nın Enerji Verimliliği ve Enerji Yönetimi” konusunda bir sunum gerçekleştirildi.


Yapılan çalışmalara elektrik mühendisi olan...