14 / 08 / 2022

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının 7 katı tamamlandı!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının 7 katı tamamlandı!

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası ile ilgili gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katılarak binanın inşaatındaki son durum hakkında bilgi aldı.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası ile ilgili yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası inşaat alanında gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra Genel Sekreter Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Atabey Baytöre, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ve Etüt ve Projeler Dairesi Başkan Vekili Sinan Türkoğlu katılım gösterdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, karşılıklı değerlendirmelerin de yapıldığı bilgilendirme toplantısında, Proje Müdürü Haluk Sözbilen, projenin genel durumu, çalışmaların hangi aşamada olduğu ve ne zaman tamamlanacağı hususunda bazı bilgiler verdi.

Başkan Kadir Albayrak, toplantının ardından inşaat alanında süren çalışmaları yerinde incelerken, projede görevli personele iyi çalışmalar dileklerinde bulundu.

11 Kattan Oluşan Binanın 7 Katı Tamamlandı

Halka daha iyi şartlarda hizmet sunmak amacıyla inşaatına başlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasında, şimdiye kadar baza katları ile kule katlarının yaklaşık yüzde 60'ı yapıldı ve toplam 11 kattan meydana gelecek binanın 7 katı tamamlandı, 8'inci katın da betonarme imalatı çalışmaları devam ediyor. Meydan altı otoparkının betonarme imalatı çalışmaları ise tamamlanıyor. Ayrıca, binanın mekanik ve elektrik tesisatıyla ilgili çalışmalar da sürüyor.

Hizmet Binası 89 Bin 449 Metrekare Toplam Alana Sahip

67 bin 210 metrekare alana inşa edilen ve 12 bin 420 metrekare oturum alanı bulunan hizmet binası, 2 bodrum kat, zemin kat, 2 baza kat ve 6 ofis katından meydana geliyor. Bina içerisinde ise; Büyükşehir Belediyesi hizmet birimleri ve çalışma ofisleri, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonu, meclis salonu, encümen salonu, kreş ve otopark yer alıyor. 17 bin 841 metrekare oturum alanına sahip olan meydan altı otoparkı ise; 943 adet araç kapasitesine sahip olup yer altında 2 kattan meydana geliyor. Bina içerisinde 3 adet yemek salonu, 3 adet kafe, basın kulübü, bankamatik alanı ve otopark yönetim hizmet birimleri bulunuyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası ana bina ve meydan altı otoparkının yanı sıra çeşitli etkinliklerin de yapılabileceği bir meydana da sahip olacak. 13 bin 462 metrekare inşaat alanında oluşan meydanda seyir terası, etkinlik meydanı, yansıma havuzları, kent koridoru, anıt alanı ve peyzaj alanı mevcut.

Sosyal Belediyecilik anlayışının bir gereği olarak Tekirdağ'a birçok yeşil alan kazandıran Tekirdağ Büyükşehir, Yeni Hizmet Binası çevre düzenlemesine de gereken önemi de göstermeye devam ediyor. 55 bin metrekare alana sahip olan çevre düzenlemesi içinde bulunan 3 adet kafe binası, bisiklet yolu, piknik alanı, yansıma havuzu, yürüyüş yolu ve peyzaj alanları ile kentin yeni kent parkı işlevini de üstlenecek.