28 / 05 / 2022

Tekirdağ Büyükşehir yeni hizmet binasının inşaatı tamamlanıyor!

Tekirdağ Büyükşehir yeni hizmet binasının inşaatı tamamlanıyor!

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münür Karaevli Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası inşaatı hakkında bilgi aldı.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münür Karaevli  yapımı son sürat devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası inşaatında incelemeler yaptı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Vekili Münür Karaevli, inceleme sırasında Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkan Vekili Sinan Türkoğlu'ndan çalışmaların son durumu ile ilgili bilgiler aldı. Münür Karaevli halka daha iyi şartlarda hizmet sunmak amacıyla yapımına başlanan yeni hizmet binasının şimdiden tüm Tekirdağ'a hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

67 bin 210 metrekare alanda hayata geçirilen ve 12 bin 420 metrekare oturum alanı bulunan hizmet binası, 2 bodrum kat, zemin kat, 2 baza kat ve 6 ofis katından meydana geliyor. Bina içerisinde ise; Büyükşehir Belediyesi hizmet birimleri ve çalışma ofisleri, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonu, meclis salonu, encümen salonu, kreş ve otopark mevcut.  17 bin 841 metrekare oturum alanına sahip olan meydan altı otoparkı ise; 943 adet araç kapasitesine sahip olup yer altında 2 kattan meydana geliyor. Bina içerisinde 3 adet yemek salonu, 3 adet kafe, basın kulübü, bankamatik alanı ve otopark yönetim hizmet birimleri bulunuyor.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası ana bina ve meydan altı otoparkının dışında çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilebileceği bir meydana da sahip olacak. 13 bin 462 metrekare inşaat alanında oluşan meydanda seyir terası, etkinlik meydanı, yansıma havuzları, kent koridoru, anıt alanı ve peyzaj alanı mevcut.