Kütahya Seramik Ulusal Mimarlık Sergisi'ne sponsor oldu

Kütahya Seramik Ulusal Mimarlık Sergisi'ne sponsor oldu Kütahya Seramik Ulusal Mimarlık Sergisi'ne sponsor oldu

Mimarlar Odası'nın iki yılda bir düzenlediği Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödül Töreni Kütahya Seramik ve Brezza markalarının ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. Bu yıl 11.'si düzenlenen sergi açılışı ve ödül töreni, 18 Nisan 2008 tarihinde, ODTÜ Kültür veUlusal Mimarlık Ödülleri, iki ana başlık altında veriliyor: Büyük Ödül (Mimar Sinan Ödülü) ve Başarı Ödülleri. Büyük Ödül ( Mimar Sinan Ödülü), tüm meslek hayatı boyunca verdiği eserleri ve mimarlığa geçen hizmetleri nedeniyle bir mimara veya ortak çalışan mimarlara veriliyor. Başarı Ödülleri ise dört dala ayrılıyor: "Mimarlığa Katkı Dalı", "Yapı Dalı", "Proje Dalı" ve "Fikir Sunumu Dalı".

Mimar Sinan Ödülünü kazanan Ziya Tanalı'ya Ana Sponsor Özel Ödülü Kütahya Porselen A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Güral tarafından takdim edildi. Mimarlığa Katkı Dalı Ödülleri, Mimarlar Derneği 1927 ve Jale Erzen'e verilirken, "Seçici Kurul Özel Ödülü" de Mualla Eyuboğlu Anhegger'in oldu.

Törenin yapıldığı Kongre Merkezi'nin fuayesinde Kütahya Seramik'in yeni ürün koleksiyonlarının ve Brezza cam mozaik ürünlerinin sergilendiği stantlar ve uygulama örnekleri mimarların yoğun ilgi ve beğenisini kazandı.

"11. Ulusal Mimarlık Sergisi" 25 Nisan - 2 Mayıs 2008 tarihleri arasında  Ankara  Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde, 26 Mayıs - 26 Haziran 2008 tarihlerinde İstanbul'da ve 6 - 12 Ekim 2008 tarihlerinde İzmir'de sergilenecek.

"Ulusal Mimarlık Ödülleri Retrospektifi 1988 - 2006, ise 6 - 30 Mayıs 2008 tarihleri arasında A.B.D.'nin Memphis, Tennessee kentlerine götürülecek.