04 / 12 / 2023

Kuveyt Emlak Forumu Maliye Bakanı Şimşek'in katılımıyla yapıldı!

Kuveyt Emlak Forumu Maliye Bakanı Şimşek'in katılımıyla yapıldı!

Kuveyt Türk, Kuveyt Emlak Forumu'nda Türk gayrimenkul şirketlerini ağırladı. Maliye Bakanı Şimşek'in de ziyaret ettiği forumda, yabancı yatırımcılar için finansman desteği sunan Kuveyt Türk'ün yanı sıra Kuwait Finance House da yer aldı...
Kuveyt Türk tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kuveyt Türk, Kuveyt Emlak Forumu'nda Türk gayrimenkul şirketlerini ağırladı. Maliye Bakanı Şimşek'in de ziyaret ettiği forumda, yabancı yatırımcılar için finansman desteği sunan Kuveyt Türk'ün yanı sıra Kuveyt Türk ana ortağı Kuwait Finance House ile Türkiye'deki diğer iştirakleri Turkapital, İskan Gayrimenkul yer aldı.  


Forumda Türkiye'nin makroekonomik görünümü ve Kuveyt Türk’e ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Türkiye ekonomisinin son 10 yıllık süreçte güçlü ve önemli bir dönüşüm geçirdiğini söyledi.


Gayrimenkul sektörüne ve yatırım fırsatlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Uyan; "Türkiye gayrimenkul sektörü, hızla gelişen ve yabancı yatırımcılar için de önemli fırsatlar sunan bir ortam. Kuveyt Türk olarak biz de bu önemli forumda, Türk firmalar ile yabancı yatırımcıları buluşturarak; onemli bir ticari işbirliklerine zemin hazırladığımızı düşünüyoruz ve yatırımcılara finansman sağlamaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.


Uyan, Körfez Bölgesi'ndeki yatırımcılara Türkiye'deki gayrimenkul projeleri için yüzde 50 peşinatlı 5 yıl vadeli taksit seçenekli finansman sağladıklarını da belirterek, "Türkiye'ye yatırım yapmak isteyen ve projeleri için yurt dışında yatırımcılarla buluşmak isteyen tüm taraflar için Kuveyt Türk'ün kurduğu 'Özel Bankacılık Grubu' proaktif bir şekilde hizmet sunacak" ifadelerini kullandı. AA

Geri Dön