Kuveyt'te Irak'ın Yeniden İmarı Konferansı gerçekleştirildi!

Kuveyt'te Irak'ın Yeniden İmarı Konferansı gerçekleştirildi! Kuveyt'te Irak'ın Yeniden İmarı Konferansı gerçekleştirildi!

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, terör örgütü DEAŞ'ın ülkesinin hizmet ve ekonomik altyapısını hedef aldığını ve 150 bin yerleşim alanını yerle bir edildiğini açıklayarak, uluslararası topluma destek çağrısı yaptı. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, terör örgütü DEAŞ'ın 150 bin yerleşim alanını yerle bir ettiğini belirterek, uluslararası topluma destek çağrısında bulundu. 

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Kuveyt'te gerçekleştirilen Irak'ın Yeniden İmarı Konferansı'nda yaptığı konuşmada, hükümeti devraldıklarında terör örgütü DEAŞ'ın ülkesinin üçte birini işgal ettiğini hatırlatarak, "DEAŞ terör örgütü, milyonlarca Iraklıyı tehcire zorladı, ekonomik ve hizmet altyapısını hedef aldı. 150 binden fazla yerleşim yerinin bir bölümünü tamamen bir bölümünü de kısmen imha etti." dedi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İbadi, uluslararası şirketlere Irak'ta yatırım yapma çağrısında bulunarak şunları söyledi;

"Ülkemizin yeniden imarı için dışarıdan gelecek sermaye ve yatırım şirketlerine uygun atmosfer yaratma sözü veriyoruz." 

Irak Başbakanı İbadi, ülkesinin kalkınmasına yardımcı olacak ve konferansta değerlendirilecek birkaç dosya hazırladıklarını anlatarak, bunların, "kalkınma ve yeniden imar çerçevesi oluşturulması, kurtarılan bölgelerdeki yıkımın ve ülke kentlerindeki yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi" olduğunu belirtti.
 

pus