Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021!

Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021!

Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu projesi hızla tamamlanıyor. Proje proje ne zaman hizmete açılacak? İşte Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021...Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021!
Asya ve Avrupa kıtasını birleştiren Kuzey Marmara Otoyolu, proje hızla tamamlanıyor. Marmara Bölgesi’nin ulaşımını rahatlatması planlanan proje 4 şeritli tünelden oluşacak. Tekirdağ ve Sakarya arasında, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Havalimanı bağlantı yolları ile birleşen otoyol güzergahı, trafiği rahatlatacak. 

Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021!

Toplam 400 kilometre uzuluğunda olacak Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul projesi Silivri'den başlayıp Eyüp'te sona erecek. Proje ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na, İstanbul Park’a, Gebze OSGB’ye, Dilovası TEM bağlantı yoluna, D-100 bağlantı yoluna, Osmangazi Köprüsüne, İzmit ve Akyazı’ya bağlantılı olacak. 

Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021!

7'inci kesimi Nisan ayında hizmete açılan Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi için çalışmalar hızlandı. İşte Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021...

Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021!

Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu projesiyle ilgili son durumu paylaştı. Asrın projelerinden biri olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle hizmete açılacak. 

Kuzey Marmara Otoyolu son durum 2021!

Bakan Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ''İstanbul'da Hasdal-Habibler arasındaki 10 kilometre uzunluğunda olan ve içinde 4 bin 5 metre uzunluğu ile dünyanın en geniş tünelini bulunduran yolumuzu hizmete açıyoruz. Yolumuz açıldığında Hasdal-Mahmutbey kavşağı arasındaki yoğun trafiğe alternatif yeni bir yolu hizmete almış olacağız.''

Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi hizmete açılıyor!

Kuzey Marmara Otoyolu'nun 7'nci kesimi açılışa hazır!

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com