16 / 08 / 2022

Kuzeybatı Gayrimenkul'ün yeni iş modeli: KBİŞortağım oldu!

Kuzeybatı Gayrimenkul'ün yeni iş modeli: KBİŞortağım oldu!

Gayrimenkul sektörüne yenilikçi çözümler sağlayan Kuzeybatı Gayrimenkul, geliştirdiği KBİŞortağım modeli ile gayrimenkullerin pazarlanmasında hızlı yol alınmasına yol açtı.Gayrimenkul sektöründe 26 yıllık bir tecrübeye sahip Kuzeybatı Gayrimenkul, sektöre yeni iş modelleri kazandırıyor. Kuzeybatı’nın bu anlamda geliştirdiği yeni iş modeli; KBİŞortağım oldu.

Kuzeybatı Gayrimenkul CEO’su Murat Ergin, geliştirdikleri model hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“KBİŞortağım modelinde iş ortağı, gayrimenkul pazarlama hizmetine ihtiyaç duyan gayrimenkul sahibi ile Kuzeybatı’yı tanıştırıyor. Bu modelde iş ortağının emlak işi ile uğraşması ya da gayrimenkul sektöründe meslek edinmiş olması beklenmiyor. Gayrimenkul sektörü dışında bir iş ile uğraşan kişiler de KBİŞortağım olabiliyor.Bir üretim bandı gibi çalışan Kuzeybatı’nın pazarlama ve satış operasyonuna bildirilen tüm gayrimenkullere ücretsiz değer tespiti yapılıyor. Değer tespiti 4 milyon 500 bin TL’nin üzerinde çıkan tüm gayrimenkuller, 2. aşamaya geçiyor. Değer tespitinin mal sahibi tarafından kabulü sonrasında, Kuzeybatı ile mal sahibi anlaşır ve Kuzeybatı ilgili gayrimenkule pazarlama hizmeti verir ise iş ortaklığı devreye giriyor. Kuzeybatı ve iş ortağı, mal sahibinden alınacak hizmet bedeline önceden KBİŞortağım protokolü ile belirlenmiş oranlarda ortak oluyor.”

Çok verimli bir model

KBİŞortağım modeli, emlak danışmanları için de oldukça verimli hale geliyor. Emlak danışmanının uzmanlık bölgesi dışında yer alan gayrimenkule, kendi ölçeğine göre büyük bulduğu fabrikaya, ulusal ya da uluslararası pazarlamaya ihtiyaç duyan o gayrimenkule artık hayır demesi gerekmiyor. KBİŞortağım kapsamında Kuzeybatı’ya yönlendirilen gayrimenkulün pazarlanmasına yönelik tüm operasyonel yük, tüm pazarlama, toplantı ve görüşmeler ile işlem kapatma sorumluluğu Kuzeybatı’nın üzerinde bulunuyor.

20 farklı şehirde gayrimenkul satışı ve kiralaması gerçekleştirdi

Diğer taraftan Kuzeybatı, sadece 2019 yılında İstanbul dışında; Ankara, Adana, Sakarya, Bursa, Kocaeli, Elazığ, Samsun, Sinop, Rize ve Tekirdağ olmak üzere, 20 farklı şehirde gayrimenkul satışı ve kiralaması tamamlandı. Kuzeybatı bir gayrimenkulün mal sahibi temsilciliğini aldığı andan bu yana, gayrimenkulün bulunduğu bölgede yer alan tüm emlakçı meslektaşlarına gayrimenkulün güncel bilgilerini; whatsapp, sms ya da e-mail ile gönderiyor.