Lilyum Evleri`nde 87 bin YTL`ye

Lilyum Evleri`nde 87 bin YTL`yePENDİK Kurtköy'de 9 bin metrekaresi özel tasarlanmış yeşil alanlara ayrılan 10 bin metrekare üzerine inşaa edilen Lilyum Evleri, 3 blokta yer alan 120 daireden oluşuyor.


İsmini beyaz renkli bir çiçek olan lilyumdan alan ve sosyal donatılarıyla dikkat çeken projede fiyatlar 87 bin YTL ile 240 bin YTL arasında değişiyor. Açık ve kapalı otoparkı, 7 gün-24 saat çalışan özel güvenlik sistemi, yangın uyarı sistemi, özel ısı-ses-su yalıtımı sistemi, acil durumlar için aydınlatma ve yangın söndürme sistemleri ile proje konforlu bir yaşam vadediyor.

PENDiK Kurtköy'de ismini beyaz renkli bir çiçek olan lilyumdan alan 'Lilyum Evleri' projesi toplam 10 bin metrekare üzerine inşa ediliyor. 3 blokta yer alan 120 daireden oluşan projede arazinin 10'da dokuzu (9 bin metrekare) özel tasarım yeşil alan olarak ayrılmış. Sabiha Gökçen Havaalanı'na 3 kilometre, TEM Otoyoluna 1 dakika, Formula 1 pisti istanbul Park'a ise 10 dakika mesafede yer alan projede fiyatlar 87 bin YTL ile 240 bin YTL arasında değişiyor. Mono inşaat'ın yaptığı projenin, pazarlama ve satışını üstlenen Gaya Gayrimenkul'ün kurucusu Fırat Murathanoğlu ile Lilyum Evleri'ni konuştuk.

Lilyum Evleri projesini genel özellikleriyle anlatır mısınız?

Mono inşaat tarafından istanbul'un Pendik Kurtköy'de projelendirilen Lilyum Evleri, toplam 10 bin metrekare üzerine inşa ediliyor. 9 bin metrekaresi özel tasarım yeşil alan olarak değerlendirilecek. Proje toplamda 3 blokta yer alan 120 daireden oluşuyor.

Projenin diğer projelerden ayrılan en büyük özelliği nedir? Hangi yönüyle fark yaratmayı amaçlıyor?

Lilyum Evleri, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 3 kilometre, TEM Otoyoluna 1 dakika, Formula 1 pisti istanbul Park'a ise 10 dakika mesafede yer alıyor. Ulaşım konusunda rahatlık sağlıyor. Ayrıca yeni yapılan fuar merkezine ve toplu konut bölgesine de yakınlığıyla cazip bir proje. Açık ve kapalı otoparkı, 7 gün-24 saat çalışan özel güvenlik sistemi, yangın uyarı sistemi, özel ısı-ses-su yalıtımı sistemi, acil durumlar için aydınlatma ve yangın söndürme sistemleri, elektrik ve su kesintilerine karşı jeneratör ve su deposu, ferdi kombi ısıtma sistemi, dairelerde özel görüntülü diafon, her daireye 10 metrekareden başlayan özel depo, Digitürk ve D-Smart alt yapısı, vestiyer ve wireless internet hizmetleri ile konfor sunuyor. Depreme karşı radye temel üzerine inşa edilen bloklar, güvenlik açısından projenin farklılığını ortaya koyan bir başka özellik olarak dikkat çekiyor.

 

Ne zaman başladınız? Bitiş tarihi ne olacak?

Mart 2007'de de yapımına başlanan proje 31 Mayıs 2009 itibariyle site sakinlerine teslim edilecek.

 

Kaç çeşit konut var? Bunların büyüklükleri nedir?

1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon seçenekleri bulunuyor. Bunların büyüklükleri de 1 oda 1 salon 52 metrekare, 2 oda 1 salon 83 metrekare ve 3 oda 1 salon 98 ve 147 metrekare büyüklükte. 2 adet bahçeli dubleks dairenin de bulunduğu projenin renkleri sarı, kırmızı ve pembe.

 

Fiyat aralığı nedir?

Projede fiyatlar 87 bin YTL ile 240 bin YTL arasında değişiyor.

 

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

Yüzme havuzu, tenis kortu, voleybol ve basketbol sahası, yeşilin ve projeye adını veren Lilyum'ların her renginden oluşmuş peyzaj çalışması, yürüyüş parkuru, çocuk oyun alanları yer alıyor.

Projenin büyüklüğü nedir?

Projenin toplamında yaklaşık olarak 22 milyon YTL satış cirosu hedeşeniyor.

2008'de büyük ölçekte konut stoku oluşacak

Emlak piyasasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2008 yılı başı itibariyle büyük ölçekte konut stoku olacak gibi gözüküyor. Biz bu stokun bu yıl içerisinde eriyeceğine inanıyoruz. Tabiki kredi faizlerinin düşüş trendinin devam etmesi önkoşul. 500 bin konut açığı stoğunun erimesindeki en önemli faktör ise yatırımcının dikkat etmesi gereken hedef kitle tayini olacak. 2008'in ikinci çeyreğinden itibaren emlak sektöründe hareketli bir dönem olacağını düşünüyoruz.

www.hurriyetemlak.com