Lüleburgaz'da 11.1 milyon TL'ye icradan satılık 3 gayrimenkul!

Lüleburgaz'da 11.1 milyon TL'ye icradan satılık 3 gayrimenkul!T.C. Lüleburgaz 2. İcra Dairesi, Kırklareli ili, Lüleburgaz ilçesi'nde yer alan 3 gayrimenkulü 11 milyon 95 bin 165 TL'ye satıyor...


T.C. Lüleburgaz 2. İcra Dairesi tarafından, Kırklareli ili, Lüleburgaz ilçesi'nde yer alan 3 gayrimenkul 11 milyon 95 bin 165 TL'ye satışa çıkarıldı. Gayrimenkullerin satış ihalesi 13 Aralık tarihinde saat 10:00'da gerçekleştirilecek.

İlan metni:

T.C. Lüleburgaz 2. İcra Dairesi Taşınmazın Açık Artırma İlanı 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Gündoğu Mahallesi, Tek höyük Sakızköy yolu ve Umurca yolu arası mevkiinde mevcut Arsa Nitelikli, 15.531,33 m2 alanlı, 856 ada 1 nolu parsel nolu taşınmazdır. Değerleme konusu arazi yarım ada şeklinde ara parsel olup Güneş Mahallesi sınırlarındadır. Sakızköy Lüleburgaz yoluna çok yakın konumdadır. Muhit olarak sanayi yapılarının yapılabileceği bir lokasyondadır. L şeklinde bir geometriye ve düzgün bir topografyaya sahiptir. Lüleburgaz şehir merkezine ulaşım özel araçlarla veya toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır. Çevresinde genellikle tarım arazileri ve seyrek miktarda sanayi yapılaşmaları yer almaktadır. Hemen yakınında akaryakıt istasyonu ve beton santrali yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Adresi
: Kırklareli ili Lüleburgaz İlçesi 856 Ada 1 Parsel Gündoğu Mah. Tek höyük Sakızköy yolu ve Umurca yolu arası mevkii, Lüleburgaz / KIRKLARELİ Yüzölçümü : 15.531,33 m2 Imar Durumu : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre değerleme konusu taşınmaz ayrık nizam, 2 katlı konut dışı kentsel çalışma alanı bölgesinde kalmaktadır. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. 

Kıymeti: 5.435.965,50 TL 
KDV Oranı : %18 
Kaydındaki Şerhler: Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü lehine 1984 S m2lik kısmında daimi irtifak hakkı mevcuttur. Özel Güvenlik Bölgesi 
1. Satış Günü : 13/12/2021 günü 10:00 - 10:05 arası 
2. Satış Günü : 10/01/2022 günü 10:00 - 10:05 arası 
Satış Yeri : LÜLEBURGAZ ADLİYESİ 4. KAT MEZAT SALONU - LÜLEBURGAZ KIRKLARELİ 

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Gündoğu Mahallesi, Tek höyük Sakızköy yolu ve Umurca yolu arası mevkiinde mevcut, Arsa Nitelikli, 9.687,98 m2 alanlı, 857 ada 3 nolu parsel nolu taşınmazdır. Değerleme konusu arazi yarım ada şeklinde ara parsel olup Güneş Mahallesi sınırlarındadır. Sakızköy Lüleburgaz yoluna çok yakın konumdadır. Muhit olarak sanayi yapılarının yapılabileceği bir lokasyondadır. Düz bir geometriye ve düzgün bir topografyaya sahiptir. Lüleburgaz şehir merkezine ulaşım özel araçlarla veya toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır. Çevresinde genellikle tarım arazileri ve seyrek miktarda sanayi yapılaşmaları yer almaktadır. Hemen yakınında akaryakıt istasyonu ve beton santrali yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Adresi
Kırklareli ili Lüleburgaz İlçesi 857 Ada 3 Parsel Gündoğu Mah. Tek höyük Sakızköy yolu ve Umurca yolu arası mevkii, Lüleburgaz / : KIRKLARELİ Yüzölçümü : 9.687,98 m2 İmar Durumu : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre değerleme konusu taşınmaz ayrık nizam, 2 katlı konut dışı kentsel çalışma alanı bölgesinde kalmaktadır. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. 

Kıymeti : 3.390.793,00 TL 
KDV Oranı : %18 
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir 
1. Satış Günü : 13/12/2021 günü 10:25 - 10:30 arası 
2. Satış Günü : 10/01/2022 günü 10:25 - 10:30 arası 
Satış Yeri : LÜLEBURGAZ ADLİYESİ 4. KAT MEZAT SALONU - LÜLEBURGAZI KIRKLARELİ
 
3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ,Kırklareli ili, Lüleburgaz İlçesi, Gündoğu Mahallesi, Tek höyük Sakızköy yolu ve Umurca yolu arası mevkiinde mevcut, Arsa Nitelikli, 6.480,65 m2 alanlı, 858 ada 1 nolu parsel nolu taşınmazdır. Değerleme konusu arazi yarım ada şeklinde ara parsel olup Güneş Mahallesi sınırlarındadır. Sakızköy Lüleburgaz yoluna çok yakın konumdadır. Muhit olarak sanayi yapılarının yapılabileceği bir lokasyondadır. Düz bir geometriye ve düzgün bir topografyaya sahiptir. Lüleburgaz şehir merkezine ulaşım özel araçlarla veya toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır. Çevresinde genellikle tarım arazileri ve seyrek miktarda sanayi yapılaşmaları yer almaktadır. Hemen yakınında akaryakıt istasyonu ve beton santrali yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Adresi
: Kırklareli İli Lüleburgaz İlçesi 858 Ada 1 Parsel Gündoğu Mah. Tek höyük Sakızköy yolu ve Umurca yolu arası mevkii Lüleburgaz / KIRKLARELİ Yüzölçümü : 6.480,65 m2 İmar Durumu : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre değerleme konusu taşınmaz ayrık nizam, 2 katlı konut dışı kentsel çalışma alanı bölgesinde kalmaktadır. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. 

Kıymeti: 2.268.227,50 TL 
KDV Oranı : %18 
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir 
1. Satış Günü 13/12/2021 günü 10:50 - 10:55 arası 
2. Satış Günü : 10/01/2022 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : LÜLEBURGAZ ADLİYESİ 4. KAT MEZAT SALONU - LÜLEBURGAZ/KIRKLARELİ 

Lüleburgaz

Satış şartları: 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllik Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. Ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6737 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.