Çukurova Balkon

Maine Tower'da metrekaresi 46 bin 500 TL'ye daire!

Maine Tower'da metrekaresi 46 bin 500 TL'ye daire! Maine Tower'da metrekaresi 46 bin 500 TL'ye daire!

Londra'da satışa çıkarılan lüks evler tam anlamıyla kapış kapış satıldı.230 evden oluşan lüks rezidans projesi Maine Tower, satışa çıkar çıkmaz zenginlerin akınına uğradı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


5 saat gibi kısa bir sürede satışa çıkarılan evlerin yüzde 90'ı satıldı. Projede ev sahiplerinin kullabildiği sinema salonu gibi çok sayıda aktivite merkezi bulunuyor.
Stüdyo tarzındaki 34 metrekarelik en küçük evin fiyatı 381 bin sterlin. Yani 1 milyon 580 bin TL. Lüks evlerin metrekare fiyatı ise TL cinsinden tam 46 bin 500 TL. 
Belediye Başkanı satış öncesinde yaptığı açıklamada, Londralılar'ı mağdur etmeyeceklerini ve satışta önceliği Londralılar'a vereceklerini açıkladı.
Lüks evler yüksek gökdelenler ve banka merkezlerinin bulunduğu Canary Wharf bölgesinde yer alıyor. Satış başlamadan 36 saat öncesinde ev almak isteyenler satış ofisinin dışında sıraya girmeye başladı. Satışlara Avrupa ve Uzak Doğu kökenli çok sayıda kişi ilgi gösterdi. Yoğun ilgi nedeniyle satış ofisinin dışında uzun kuyruklar oluştu. Ev almak isteyenler projenin maketine büyük ilgi gösterdi. Projenin 2019 yılında tamamlanması bekleniyor. Satış danışmanların evlerle ilgili bilgi alan müşteriler, satış sözleşmelerini imzalamak için birbirleriyle yarıştı. Londra merkezinde yüksek binaların yapımına izin verilmezken merkeze yakın bölgelerde binaların yükseliği her geçen gün daha da artıyor. Alıcılar arasında çocukları Londra'da okuyan yabancılar da bulunuyor.
Habertürk