Malatya Battalgazi Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı!

Malatya Battalgazi Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı!Malatya'da hayata geçirilecek olan 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal , 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi'nin temel atma töreninde gerçekleştirdiği  konuşmada, yatırımın şehre ve bölgeye hayırlı olmasını diledi. Türkiye'de 1960 yılından 2002'ye kadar 36 hükümetin değiştiğini hatırlatan Ünal, hükümetlerin ortalama görev sürelerin 1,5 yıl olduğunu belirtti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Ünal, koalisyonlar, istikrasız dönemler ve parçalı siyasetin Türkiye'ye büyük sıkıntılar yarattığını belirterek,  "2002'den bugüne baktığınızda geride kalmış tek bir sorun söyleyebilir misiniz? Sorunları çöze çöze gelmişiz." dedi.  Türkiye'nin 2013'te IMF'den kurtulduğu, 125 milyar avro değerinde 3 proje açıkladığını aktaran Ünal, akabinde Gezi Parkı olaylarının başladığını söyledi.

 

- "Allah'ın izniyle Türkiye'nin önü açık"

Birilerinin yine felaket tellallığı yaptığını söyleyen Ünal, seçimlerden sonra ekonomik daralmanın olacağı yalanının gündeme geldiğine dikkati çekti. Ünal, birçok sorunu çözdüklerini belirterek şu şekilde konuştu:

"Bundan sonra önümüzde hangi sorun olursa olsun çözeriz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın tecrübesi, deneyimiyle, AK Parti kadrolarının, bizim çözemeyeceğimiz sorun yok. Şu anda dünyada sorun çözme kapasitesi en yüksek siyasi hareket AK Parti'dir. Bir dönün bakın, sorun çözebilecek, milleti taşıyacak, derini kendi derdi bilecek bir muhalefet var mı? Yeni Zelanda'daki katliamı İslam'a ve Müslümanlara bağlayabilecek kadar gaflet içerisinde olan bir anlayış bu ülkenin sorunlarını çözebilir mi? Çözemez. Şundan emin olun, Allah'ın izniyle Türkiye'nin önü açık. Türkiye büyük, temel sorunlarını çözdü. Türkiye, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda her alanda temel altyapı sorunlarını çözdü. Türkiye yoluna hız kesmeden devam ediyor."

Konuşmadan sonra Malatya Valisi Aydın Baruş, Ünal, AK Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır ile Hakan Kahtalı tarafından Battalgazi Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı.