16 / 08 / 2022

Malatya Büyükşehir Meclisi'nde imar görüşüldü!

Malatya Büyükşehir Meclisi'nde imar görüşüldü!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının II. birleşimi bugün gerçekleşti, toplantıda Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanına yönelik hazırlatılan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı görüşüldü.
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının II. birleşimi, bugün 15:00'de meclis toplantı salonunda yapıldı.

 

Meclis Başkan Vekili Şahin Özer Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak 13 Eylül 2017 tarihinde yapılan toplantının karar özeti onaylanarak kabul edildi.

 

İmar ve Bayındırlık Komisyonunun; Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanına yönelik hazırlatılan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile ilgili değişikliğin şehircilik ilkeleri ile planlama teknikleri açısından sorun teşkil etmemesi hakkındaki raporu okunarak kabul edildi.


Toplantıda Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olup, Büyükşehir belediyesine tahsis edilen, Battalgazi ilçesi Bentbaşı Mahallesi’nde bulunan 4 katlı tesis binasının kullanım hakkının 5 yıllığına Yeni Malatyaspor Kulübüne verilmesi hakkındaki gündem maddesi de kabul edildi.

 

Meclis toplantısındaki bazı maddeler ilgili komisyona havale edilirken, bir sonraki toplantının 19 Eylül 2017 Salı günü saat 14:00 de yapılması kararlaştırıldı.

 


Malatya Büyükşehir Belediyesi