Malatya Büyükşehir Nisan toplantıları sona erdi!

Malatya Büyükşehir Nisan toplantıları sona erdi!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayının son birleşimini 19 Nisan Salı günü saat 14.00’de Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi. Birleşimde gündem maddeleri tek tek görüşülerek karara bağlandı.Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayının son birleşimini 19 Nisan Salı günü saat 14.00’de Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

 

Şefik Şengün’ün Başkanlık ettiği birleşimde gündem maddeleri tek tek görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinin bazıları ise ilgili komisyonlara havale edildi.

 

İmar maddelerinin yoğunlukta olduğu birleşimde komisyon raporları görüşülerek kabul edildi. Büyükşehir Belediyesinin kent merkezine yapacağı teleferik projesi istasyonu için İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporu doğrultusunda imar planı değişikliği yapılmasına karar verildi.

 

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına Murat Nalçacı’nın atanmasıyla ilgili olarak Meclise bilgi verilirken; Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığının dalbastı kirazında kaliteyi artırmaya yönelik, kiraz sineği ile mücadele projesi hakkındaki teklifi de kabul edildi.

 

MASKİ’nin Malatya’nın birçok bölgesinde yapacağı altyapı çalışmaları yapım işi için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a kredi kullanma yetkisi verilmesi teklifleri görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Ayrıca, MEGSAŞ’ın sermaye artırımı ile ilgili olarak Plan Bütçe Komisyonu Raporu da görüşülerek, sermayesinin 2 milyon lira artırılmasına karar verildi.

 

MOTAŞ tarafından otobüs statüsünde çalıştırılan 212 adet toplu taşıma aracının belirli hatlarda çalıştığını gösterir Meclis Kararının alınması; Taşıma hatları, otobüsler, toplu taşımayla alakalı yapılar, tesisler, üst ve alt yapıların 31.12.2024 yılına kadar MOTAŞ’a verilen işletme hakkı süresinin 31.12.2030 yılına kadar uzatılması hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının teklifleri görüşülerek kabul edildi.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısını, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00 gerçekleştirecek.Malatya Büyükşehir Belediyesi