Malatya Yeşilyurt’un çehresi değişiyor!

Malatya Yeşilyurt’un çehresi değişiyor! Malatya Yeşilyurt’un çehresi değişiyor!

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesinde Gedik Namazgâh’ın arka kısmındaki 25 dönümlük alana ‘Yeşilyurt Kent Park’ inşa ediliyor. Şehrin cazibe merkezi olması için çalışmalar sürüyor.Yeşilyurt İlçesinde alternatif sosyal alanların yanı sıra bir cazibe merkezi oluşturulması adına, Gedik Namazgâh’ın arka kısmındaki 25 dönümlük alana ‘Yeşilyurt Kent Park’ inşa ediliyor. Şu ana kadar yaklaşık 10 Milyon TL harcanan ‘Yeşilyurt Kent Park’ projesine (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 6 Milyon TL’lik destek ağladı.


Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya genelinde devam eden yatımları yerinde inceleyen (DAP) Bölge Kalınma İdaresi Genel Başkanı Adnan Demir’e “Yeşilyurt Kent Park” alanındaki son alışmalar hakkında bilgiler aktardı.


POLAT, “YEŞİLYURT KENT PARK PROJESİ İLÇEMİZİN SOSYAL AŞAMINA CANLILIK GETİRECEK”


“Yeşilyurt Kent Park” projesinin bu yaz hizmete gireceğini ifade eden Belediye Baş-anı Hacı Uğur Polat yaptığı açıklamada, "Yeşilyurt Kent Park” projemiz her yönüyle ırklı ve modern bir anlayışa hâkim. Kenti-lizin ve ilçemizin geleceğine yönelik hazır-nan projemiz bölgemizin yapısına canlılık kazandıracaktır. Her aşamasını yakından takip ettiğimiz projeye 6 milyon TL gibi büyük bir maddi destek sağlayan (DAP) ölge Kalkınma İdaresi Genel Başkanı ve başkan Yardımcısıyla birlikte inşaat alanda incelemelerde bulunduk. Projemizin ark alanı (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yapılırken, şu anda çalışmalarına

devam ettiğimiz sosyal tesis binayı ise biz yapıyoruz” dedi.


DEMİR, “YEŞİL ALANLARIN ARTMASI İÇİN ÇABA SARFEDEN BELEDİYE BAŞKANIMIZI KUTLUYORUM”


(DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Genel Başkanı Adnan Demir ise, “Doğu Anadolu Bölgesindeki yeşil alan miktarının artırılması, rekreasyon alanlarının genişletilmesi Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Genel Başkanı Adnan Demir ile birlikte 'Yeşilyurt Kent Park'ta incelemelerde anlamında hazırlanan projelere destek veriyoruz. Yeşilyurt Belediyesi tarafından projelendirilen “Yeşilyurt Kent Park ” projesine dı bu açıdan destek sağlıyoruz. Mevcut’ta devam eden 10 proje içerisinde yer alan bı projemiz fiziki anlamda diğerlerinden daha ileri noktadadır. Projenin sorunsuz tamamlanması için gösterdiği çabadan dolayı Bek diye Başkanımız Hacı Uğur Polat ve ekibini teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.


Vatan