Malatya'daki altın kaplamalı apartman görenleri hayrete düşürüyor!

Malatya'daki altın kaplamalı apartman görenleri hayrete düşürüyor! Malatya'daki altın kaplamalı apartman görenleri hayrete düşürüyor!

Malatya’da inşa edilen ve büyük bir bölümü altın kaplama olan apartman görenleri hayrete düşürüyor.

Altının değerinin her geçen gün arttığı bugünlerde Malatya’da yüzde 70’i altın kaplama olan 4 katlı apartman görenleri hayrete düşürüyor. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Hacı Abdi Mahallesi'ndeki mimari, Doğu Anadolu'da tek, Türkiye genelinde ise nadir örnekleri bulunan özellikler de taşıyor.

Görenlerin ‘saray’ diye adlandırdığı altın kaplama apartmanın her dairesinde musluklar ve kapı kulpları 24 ayar altın kaplamadan oluşuyor.

Duvar süslemeleri ve mobilyaları da altın varaktan olan yapıdaki işlemlerde bir ressam titizliğiyle çalışılmış olması da görenlerin ağzını açık bırakıyor.

İçindeki eşyalardan dekorasyonuna kadar her şeyi el yapımı olan mimaride diğer yapılardan 100 kat pahalı ve dayanıklı malzeme kullanıldı. Toplam 24 milyon liraya mal olan apartmanın dubleks dairesinde oturmak isteyenlerin 4,5 milyon lirayı gözden çıkarması gerekirken standart daireler ise 3 milyon liradan satışa sunuluyor.

Yapıyla ilgili açıklamalar yapan şirket sorumlusu Özgür Şahin, mimaride kullanılan malzemenin çok hassas olduğunu belirterek, malzemelerin yurt dışından getirildiğini belirtti.

“Dış cephe tamamen bir saray edasında. Tavan ve duvar işlemleri altın yaldızlıdır. Mimaride kapı kolları ve musluklarda 24 ayar altın kaplama kullanılmış olup, mobilyalar altın yaprak ile işlenmiştir. Süslemelerde ise altın yaldız ve kristaller kullanılmıştır. Çelik kapılar özel güvenlikle tasarlanmıştır. Kapılarda parmak okuma sistemi mevcuttur. Özel bir güvenlik sistemi ile korunmaktadır” dedi.

4 yılda bitirilen ve mimarisiyle sarayları andıran apartmanın yeni sahiplerinin veya sahibinin kim olacağı ise merak ediliyor.

pus