Maliye Bakanlığı'ndan 29 satılık arazi

Maliye Bakanlığı'ndan 29 satılık arazi Maliye Bakanlığı'ndan 29 satılık arazi

Maliye Bakanlığı, Antalya il merkezi ve Gazipaşa ilçesinde atıl durumdaki 29 parça Hazine arazisini satışa çıkardı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Antalya Defterdarı Hidayet Mat yaptığı yazılı açıklamada, atıl durumdaki Hazine arazilerinin ekonomiye kazandırılması amacıyla, belirli dönemlerde yapılan satış ve kiralama ihalelerinin devam ettiğini bildirdi. Mat, bu kapsamda, merkez Muratpaşa ilçesi Zeytinköy Mahallesi ile Gazipaşa'da 29 parça taşınmazı ihaleyle satışa çıkardıklarını belirtti.

Gazipaşa'nın Göcük köyündeki 238 bin 140 metrekare büyüklüğünde ve 239 bin 650 TL değerindeki 26 adet Hazine taşınmazı ile Zeytinada ve Yeşilyurt köylerindeki 2 bin 435 metrekare yüzölçüme sahip 24 bin 500 TL değerindeki 2 adet taşınmazın satış ihalelerinin 10-11 Şubat 2009 tarihlerinde gerçekleştirileceğini ifade eden Mat, satışa çıkarılan taşınmazların tamamının imarsız alanda kaldığını kaydetti.

Mat, Antalya merkezdeki Zeytinköy Mahallesinde imar planında konut alanı olan 330 metrekare büyüklüğünde 95 bin TL değerindeki bir taşınmazın satış ihalesinin de 13 Şubat Cuma günü Doğu Antalya Emlak Müdürlüğü tarafından yapılacağını kaydetti.

Atatürk Devlet Hastanesi (eski SSK Hastanesi) içinde bulunan iki adet kafeterya ile bir büfenin de kiralanacağını belirten Mat, ihalenin 13 Şubat 2009 tarihinde Doğu Antalya Emlak Müdürlüğü tarafından yapılacağını ifade etti. Mat, ilk yıl için tahmini kira bedeli 150 bin TL olan kafeterya ve büfelerin 5 yıl süreyle kiraya verileceğini kaydetti.

pus