Mandarin Oriental Hotel'in gecelik konaklaması 50 bin euro'ya kadar çıkacak!

Mandarin Oriental Hotel'in gecelik konaklaması 50 bin euro'ya kadar çıkacak! Mandarin Oriental Hotel'in gecelik konaklaması 50 bin euro'ya kadar çıkacak!

Astaş Holding, dünya sosyetesini Türkiye'ye çekmek için Bodrum'da 60 hektar arazi üzerine 102 odalı Mandarin Oriental Bodrum ve 98 villa ve 112 rezidansı bulunan The Residences at Mandarin Oriental Bodrum projelerini geliştirdiAstaş Holding, İstanbul’daki lüks konseptini bu kez dünya standardına taşıyarak Bodrum’da 60 hektar arazi üzerine 102 odalı Mandarin Oriental Bodrum ve 98 villa ve 112 rezidansı bulunan The Residences at Mandarin Oriental Bodrum projelerini geliştirdi. Bölgedeki araziler Dedeman Grubu, Eczacıbaşı Grubu, Ethem Sancak, Mustafa Sarıoğlu ve diğer vatandaşlardan toplanarak birleştirildi ve 250 milyon euro ödeme yapıldı. Yatırımın toplam bütçesi ise 600 milyon Euro. Otelde bir gece konaklamanın fiyatı da 2 bin euro’dan başlayarak 50 bin eura’ya kadar uzanıyor.

Bodrum Cennet Koyu’nda iki kilometre sahil ve üç koyu kapsayan proje ile Cennet Koyu’nda nefes kesen Ege ve Akdeniz manzarasına hakim bir alanda inşa edilecek projede dünyanın en zengin kesimini konaklaması hedefleniyor. Mandarin Orient ise 40+10+10 olmak üzere 60 yıl süre ile oteli işletecek ve isteyenlere rezidanslarda da aynı hizmeti sunacak.

Dünyanın en lüks otel gruplarından biri olan Mandarin Oriental Hotel Group ile Bodrum Göltürkbükü Cennet Koyu’ndaki dünyanın en iyi resortları arasında yer alacak otel ve rezidans projesi “Mandarin Oriental, Bodrum” ve “The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum”u işletmek üzere anlaşma yaptı.

DÜNYA SOSYETESİ GELECEK
2013 yılında tamamlanarak turizm sezonuna yetiştirmeye hedefledikleri proje için iddialı konuşan Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, kendileri ile çalışmaya karar veren Mandarin Oriental Grubu’na teşekkür ederek, Türkiye’nin turizm sektöründe artan gelirine dikkat çekti.  Bu kulvarda dünyanın en zengin kesimine hizmet sunarak yüksek katma değer etmeyi hedeflediklerini açıklayan Aşçı, “60 hektarlık alanın yarısını rezidans ve villalara, diğer yarısını da otele ayırdık. Mandarin Oriental Grubu sadece otelin işletmecisi olacak. Biz yatırımcı tarafız. Fakat dünyada lüksü tutku ve yaşama şekli haline getiren bir müşteri kesimleri var.  Bu kesimin Türkiye’ye gelerek markalaşmasını, ekonomiye katkı sağlamasını, turizmden yüksek katma değer sağlamayı amaçlıyoruz. Satış sorumluluğu tamamen bizde. Ama Mandarin tarafı da kendilerine gelen teklifleri bize yönlendirecek” dedi.

HER TÜRLÜ ULAŞIM İMKANI MEVCUT
Şu anda otelde bir gecelik konaklama fiyatının 2 bin euro ile 50 bin euro arasında değişeceğini kaydeden Aşçı, “Bu insanlara her türlü ulaşım imkanı sunacağız. Su araçları, hava araçları, suya inen hava araçları gibi geniş bir seçenek olacak. Konuklarımızı istedikleri yerden Türkiye’ye getireceğiz” dedi.

Villaların yüzde 65 - 70 gibi bir kısmını Türkler’e satmayı hedeflediklerinin altını çizen Aşçı, “Burası ismi gibi cennetten bir köşe olacak. Bölgeye ek olarak 100 bin ağaç, 1 milyon bitki dikeceğiz” dedi.

Hüseyin Belibağlı/emlakkulisi.com