Manisa Koşmaz Fen Lisesi'nin inşaatında sona gelindi!

Manisa Koşmaz Fen Lisesi'nin inşaatında sona gelindi!Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Muradiye'de yapımı tamamlanmak üzere olan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bülent Koşmaz Fen Lisesi'nde incelemelerde bulunarak, projenin son durumu hakkında bilgiler aldı.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği adına okulun inşaat ve proje koordinatörlüğünü yapan İnşaat Mühendisi Ali Naki Dedeoğlu'nun vermiş olduğu bilgilerle gerçekleştirilen incelemede, 22 Ekim 2015 tarihinde TOBB İnşaat ve Emlak İşleri Müdürlüğü tarafından yapılacak olan teslim alma denetimi öncesinde; Denetime esas kriterler hakkındaki son durum ve okulun 2015-2016 Eğitim Öğretim Sezonu'nuıı 2. Döneminde kapılarını Öğrencilerine açması için planlanan peyzaj ve çevre düzeni sürecinde ilgili Yerel Yönetimlerle işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek hususlarda gelinen aşama değerlendirilmiş oldu. 


2. DÖNEM EĞİTİM ÖĞRETİME ACILIYOR 

Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, yapmış olduğu inceleme sonunda, okul ve çalışmalarda gelinen aşama hakkında şunları belirtti: "İnşaat ve iç mimari süreci tamamlanan Türkiye Odalar vc Borsalar Birliği Bülent Koşmaz Fen Lisesi yapımında, teknik donanım vc çevre düzenlemesi aşamasına gelinmiş durumda. Projeyi protokol aşamasından itibaren takip ediyoruz ve şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki çok kısa bir süre içerisinde, " Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin önemli ölçüdeki finansman desteği ve teknik birimlerinin titiz çalışmalarıyla Manisa'mıza Türkiye Standartlarının üzerinde bir okul kazandırılmış olacak. Okulun bahçe peyzajı, çevre düzenlemesi konusu da; Bilindiği üzere Manisa Biiyükşchir Belcdiyesi'nin Ağustos Ayı Meclis toplantısında görüşüldü. Oybirliğiyle alınan karar neticesinde, ferforje korkuluğuyla birlikte çevre duvarlarının yapımı, bahçe düzenlemesi ve asfalt ihtiyaçlarının karşılanmasını Büyüükşehir Belediyesi üstlendi. Geleceğimize yapılan bu yatırıma gösterdikleri hassasiyet ve sağlayacakları çok önemli katkı dolayısıyla Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e ve Tüm Meclis Üyelerine teşekkürlerimizi sunuyorum. Gelinen son aşamada Valiliğimizin de himayesinde; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte iç donanım materyalleri ve ilgili Belediyelerimiz ile birlikte çevresel düzenleme vc altyapı bağlantıları hususlarında son ayrıntılar üzerinde çalışmalar yapılacak. Eğitim Öğretim Sezonu'nun 2. Dönemi öncesinde ise bu hayırlı projenin nihai sonucu tüm Manisalılar ile paylaşılacak."  Hüseyin AKKILIÇ-Manisa'da Denge