Manisa Salihli'deki Atatürk Spor Salonu tamamlanıyor!

Manisa Salihli'deki Atatürk Spor Salonu tamamlanıyor!Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu projesinin tamamlanmasının ardından Salihli’nin uluslararası standartta bir tesise kavuşacağını vurguladı.Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu projesinin tamamlanmasının ardından Salihli’nin uluslararası standartta bir tesise kavuşacağını vurguladı.

Projenin toplamda 5 bin 790 metrekare inşaat alanına sahip olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Toplam alanın 3 bin 750 metrekaresi kapalı bölgeden oluşuyor. Spor salonumuzda; uluslararası saha ölçülerine (IHF, FIVB, FIBA) uygun hentbol, voleybol ve basketbol sahası, 1 adet 6 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet çocuk havuzu, 4 adet giyinme-soyunma odası, uluslararası düzeyde hakem odası, ses-kayıt odası, antrenör odası, 1 adet kafeterya, 1 adet kondisyon salonu, idari ofisler, çocuk oyun odası, mescit, WC ve duş bölümlerimiz bulunmaktadır. Ayrıca binamızın çevresinde otopark ve yeşil alan düzenlemesi yapılarak en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Hedefimiz, aynı Manisa’da olduğu gibi uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek standartlarda bir yüzme havuzu ve spor salonunu Salihli’mize kazandırmak” diye konuştu.

Başkan Kayda’dan Büyükşehir’e Teşekkür

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda da, Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun örnek bir proje olduğunu belirterek, “Yeni spor salonu ve kapalı yüzme havuzu, Salihli’de spora çok şey katacak. Desteklerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür eder, projemizin Salihli gençliğine hayırlı olmasını dilerim” dedi. Manisa Büyükşehir Belediyesi