Manisa Salihli'ye toplu konut müjdesi!

Manisa Salihli'ye toplu konut müjdesi!

Manisa Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli'nin eski Cephanelik mevkiinde yaklaşık 180 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek sosyal konutlarla ilgili planın onaylandığını açıkladı.Manisa Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cephanelik bölgesinde bulunan yaklaşık 180 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek sosyal konutlarla ilgili olarak hazırlanan İmar Plan Değişikliğinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını açıkladı.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre, Cumhur İttifakı’nın kurulmasıyla birlikte birçok güzel projeye imza attıklarını söyleyen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda,  TOKİ  ve Salihli Belediyesi tarafından Salihli’ye sosyal konut niteliğinde yeni yerleşim alanları kazandırılacağını müjdeledi.

Salihli’de Cephanelik mevkinde bin 184 kişinin yeni bir sosyal alanına sahip olacağını söyleyen Başkan Kayda, “TOKİ işbirliğinde imar planlama çalışmalarını tamamladık. Orta ve üst gelir grubu ile düşük gelir sahibi insanlara yönelik toplu konut projesi kapsamında oluşturulacak yeni sosyal yaşam alanında 1.184 kişiye yerleşim imkanı sağlanacaktır. Atıl kalan ve çevre kirliliği açısından kötü bir görüntü oluşturan bu bölge, proje sayesinde eski görüntüsünden de kurtarılacak. Bu proje içerisinde vatandaşların ihtiyaç duyduğu aile sağlığı merkezi, anaokulu ve ilkokul, cami, park, rekreasyon, meydan ve ticari alanlar yer alacaktır” dedi.

Diğer yandan, toplu konut projesinin yapılacağı eski Cephanelik mevkinde bölgenin sosyal yapısına ve yerleşim düzenine uygun bir şekilde arazinin fiziki şartlarına uyumlu olarak planlama çalışmalarının tamamlandığı açıkladı.