Manisa Yunusemre'de kentsel dönüşüm ihalesi Ocak'ta!

Manisa Yunusemre'de kentsel dönüşüm ihalesi Ocak'ta!

Modern bir kent kurmak için yoğun çaba harcayan Yunusemre Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi için ihale düzenliyor. Projede ilk kazmanın Mart ayında vurulacağı açıklandı.Modern bir kent kurmak için çalışmalarına hız veren Manisa Yunusemre Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi için ihaleye çıkıyor. Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerinde uygulanacak projede bakanlık onayları alındı. 

Kentin merkezini oluşturmak, çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için 4 yıldır hummalı bir çalışmalarına devam eden Yunusemre Belediyesi, kentsel dönüşüm projesinde uygulama aşamasına geçiyor. Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerinde toplam 80 hektar alan üzerinde uygulanacak projede büyük mesafe kaydedildi.

10 hektarlık alan üzerinde uygulanacak proje için Ocak ayında ihaleye çıkmayı planladıklarını söyleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yerel seçimler öncesi ilk kazmayı vurmayı planladıklarını belirtti. Başkan Mehmet Çerçi, konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Kentsel dönüşüm hamlemizi başlatıyoruz. Projeydi, müşavirlikti, plandı derken 4 yıldır hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Çalışmalarda büyük mesafe kaydettik. Hafta başında bakanımızı ziyaret ederek süreç hakkında bilgilendirdik. Mutlu ve Lalapaşa Mahalleleri için planlarımız onaylandı, gerekli izinler alındı. Planlarımız askıya çıktı, mimari tasarımlar bitti, 18 uygulaması tamamlandı. Etap etap ilerleyeceğiz. Bölgemizde hak sahiplerimizle görüşmelerimiz başladı. Görüşmeler çok güzel geçiyor. Projemizin maketleri hazır. Hak sahiplerimiz Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne gelerek görebilirler. İnşallah Mutlu ve Lalapaşa mahalleleri için ocak ayında ihaleye çıkmayı hedefliyoruz. Bu tarih ötelenebilir. Amacımız bu süreci kısaltmak. Çok güzel bir şehircilik örneği olacak. Vatandaşımızın güzel, konforlu konutlarda oturması için çalışıyoruz. Yerel seçim öncesi ilk kazmayı vurmayı planlıyoruz. Modern bir kent kurmak gelecek vizyonumuzun en önemli unsurlarından birisi. Bunu başarmak, en azından bunun altyapısını oluşturmak istiyoruz.”

Projenin bir devlet projesi olduğunu söyleyen Başkan Çerçi, "Bu bir devlet projesidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bunun uygulayıcısıdır. Bu projeler belediye eliyle yürütülür. Biz de onlardan bir tanesiyiz. Belediye el değiştirse dahi proje devam eder. Vatandaşımızın içi rahat olsun” dedi.