Mansur Yavaş: Ankara'nın ihtiyaçtan fazla yeni konut stoku var!

Mansur Yavaş: Ankara'nın ihtiyaçtan fazla yeni konut stoku var! Mansur Yavaş: Ankara'nın ihtiyaçtan fazla yeni konut stoku var!

İhtiyaçtan fazla yeni konut stoku olduğunu öne süren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, ""Ankara'nın 2025'te öngörülen nüfusu 8 milyonken şu anda 25 milyona yetecek imar planımız var. Birçok binalar yapıldı satılmıyor. Bomboş bekliyor" dedi...Toplantıda konuşan  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye Kalite Derneği'nce (KALDER) Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlediği 28. Kalite Kongresi'nde konuştu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Mansur Yavaş, yeni konut yapımına değindi. Yavaş, Ankara'nın ihtiyaçtan fazla yeni konut stoku olduğunu öne sürdü ve şu ifadeleri kullandı; 

"Ankara'nın 2025'te öngörülen nüfusu 8 milyonken şu anda 25 milyona yetecek imar planımız var. Birçok binalar yapıldı satılmıyor. Bomboş bekliyor. Tarımsal arazilerimizin birçoğu arsa haline getirilmiş ve bir müteahhit gelsin de 5 daire versin diye bekliyor. Ama müteahhitler hiçbir zaman gelmeyecek. Çünkü zaten konutlar doymuş ve fazlası da var. Ankara'nın bütün nüfusunu toplam arazinin yüzde 3'üne sıkıştırmışız. Geri kalanı boş"

Ankara'da 56 kilometrelik bir bisiklet yolu inşaatına başlandı!