Manzara Adalar'da yıllık 22 bin TL enerji tasarrufu!

Manzara Adalar'da yıllık 22 bin TL enerji tasarrufu! Manzara Adalar'da yıllık 22 bin TL enerji tasarrufu!

Kartal'da İş GYO imzası ile hayata geçirilen Manzara Adalar projesi yaklaşık 22 bin TL'ye kadar enerji tasarrufu sağlıyor.İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) imzası ile İstanbul Anadolu Yakası Kartal'da hayata geçirilen Manzara Adalar projesinde satışlar devam ediyor. Proje sürdürülebilir ve çevreci yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Manzara Adalar projesinde ofislerin bulunduğu D Blok 22 katlı ve yaklaşık 25 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Projenin E bloğu ise 15 katlı ve yaklaşık 17 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. 

Kartal Manzara Adalar projesinde yer alan konutların her birinde 26 kW, ofisler de ise 14 kW gücünde toplam 5 adet fotovoltaik panel seti bulunuyor. Bu panellerle binaların koridor aydınlatma, WC gibi genel mekanlarına elektrik enerjisi iletilerek projenin yenilenebilir enerji kaynaklarından etkin olarak yararlanması sağlanıyor. Projede kullanılan enerji panel setleri yılda en az 51,246 kW/saat elektrik üreterek, yaklaşık 22 bin TL'ye kadar enerji tasarrufu sağlıyor.

İş GYO Genel Müdürü Hasan Kimya Bolat, güneş enerjisinin kullanım alanının gün geçtikçe arttığını ifade etti. Hasan Kimya bolat konuyla ilgili şunları söyledi; "Türkiye gibi özellikle güneşli gün sayısının yüksek olduğu bölgelerde doğaya zarar vermeyen bir enerjinin açığa çıkması özellikle gelecek nesiller adına olumlu sonuçlar doğuruyor. Manzara Adalar projemiz daha önce de iki ofis bloğu ile doğaya, ekosisteme duyarlılığı ve yüksek çevreci performansı ile Amerikan Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından tescillenmiş ve “Core&Shell” kategorisinde LEED Platinum (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası almaya hak kazanmıştı. Değişimin mimarı olarak bu çevreci yaklaşımı tüm projelerimize yansıtmayı hedefliyoruz"


Web: http://www.manzaraadalar.com.tr/