20 / 08 / 2022

Mehmed Zâhid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi açılıyor!

Mehmed Zâhid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi açılıyor!

Kayseri Melikgazi'de hayata geçirilen Mehmed Zâhid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi 13 Kasım'da açılacak...Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Esentepe Mahallesi’nde mülkiyeti Melikgazi Belediyesi’ne ait olan arsa üzerine hayırsever Sami İpek ile inşa edilecek olan Mehmed Zâhid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin son durumunu denetledi.

Melikgazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezinin yapımının çok kısa sürede tamamlandığını 13 Kasım’da açılışının yapılacağını dile getiren Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Hayırsever Sami İpek abi ile yapımına başladığımız güzel bir hayrı tamamlamak üzereyiz. Belediyeler ve hayırseverler işbirliğinde her türlü yatırımı yapıyoruz. Buda onların güzel bir örneği. Sami Abi şuan hasta. Kendisi için sizlerden dua da bekliyoruz. Bu güzel merkezin açılışını 13 Kasım’da yapacağız. Yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Binamızın tefriş işleri kaldı sadece. Rabbim herkese böyle güzel hizmetler yapmayı nasip etsin.  Bu tesisin hayata geçmesinde desteği veren Sami İpek Bey’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Hayırseverin oğlu Ali İpek ise Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür ederek, “Bu güzel hayrımızın en kısa sürede bitmesine vesile olanlara teşekkür ederim. gBabam içinde sizlerden dua bekliyorum.” diye konuştu.