Mehmet Ergün Turan, Fatih Belediye Başkanı oldu!

Mehmet Ergün Turan, Fatih Belediye Başkanı oldu!Fatih'de belediye başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Mehmet Ergün Turan kazandı. Turan, yaklaşık 5 yıl TOKİ'nin başkanlığını yaptı...


2014 yılından itibaren Toplu Konut İdaresi'nde (TOKİ) başkanlık görevini yürüten Mehmet Ergün Turan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti Fatih Belediye Başkan adayı olmuştu. Truan, koltuğunu da Ömer Bulut’a devretmişti.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Fatih'de belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Mehmet Ergün Turan kazandı. 

Mehmet Ergün Turan kimdir?

1967 yılında Bakırköy’de doğan Mehmet Ergün Turan, ilk, orta, lise tahsilini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 
 
Turan, 1999-2004 ve 2009 Yerel Seçimlerine Güngören ilçesinden İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 

Bu süreçte Güngören Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı, İBB İmar Komisyon Üyeliği ve Başkanlığı, İBB Encümen Üyeliği, İBB Meclis 2.Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü. 

2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yürüttü. 1989 yılından beri inşaat ve dış ticaret işiyle iştigal etmektedir.

18 Nisan 2014 tarihinde;

Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar ile Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarındaki atama kararları Resmi Gazete' de yayımlandı. Buna göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığına (TOKİ) Mehmet Ergün Turan atandı.
 
Ergün Turan, evli ve dört çocuk babasıdır.


Ergün Turan Fatih projelerini anlattı!

Ergün Turan'dan teşekkür!

Mehmet Ergün Turan kimdir?