Mehmet Sepil: Biz sadece stadı açıyoruz, tesisi açmıyoruz!

Mehmet Sepil: Biz sadece stadı açıyoruz, tesisi açmıyoruz!

Göztepe Kulüp Başkanı Mehmet Sepil, "Gürsel Aksel Sağlıklı Spor ve Yaşam Merkezi'nin ne olduğunu herkes 8-10 ay sonra görecek. Biz sadece stadı açıyoruz, tesisi açmıyoruz" dedi...


Göztepe'nin yeni stadı Gürsel Aksel  26 Ocak Pazar günü Göztepe-Beşiktaş karşılaşmasıyla açılıyor. Kulüp Başkanı Mehmet Sepil yaptığı açıklamada; "Bu tesisin ne olduğunu herkes 8-10 ay sonra görecek" ifadeleri yer aldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Göztepe'nin yeni stadı Gürsel Aksel 26 Ocak Pazar günü ilk maçıyla açılıyor.
Kulüp Başkanı Mehmet Sepil, Gürsel Aksel Stadı'nda yaptığı açıklamada, 26 Ocak Pazar günü Beşiktaş'ı Gürsel Aksel Sağlıklı Spor ve Yaşam Merkezinde konuk edeceklerini, bu müsabakayla da 95 yıllık beklentilerinin sona ereceğini, o nedenle çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Maça az bir süre kaldığını kaydeden Sepil, "Çok işimiz var, stat oynamaya hazır olsa da son dakikaya kadar elimizden geldiği kadar, gelecek misafirlerimize güzel bir ambiyans göstermek istiyoruz." dedi.

Statların sadece maç günleri kullanılacak yerler olmaması gerektiğine vurgu yapan  Sepil, şöyle devam etti:

"Biz böyle bir yer yaptık. Bu tesisin ne olduğunu herkes 8-10 ay sonra görecek. Biz sadece stadı açıyoruz, tesisi açmıyoruz. Çok güzel bir açılış töreni yapacağız ama tesis bittiği zaman. Güzel sürprizlerimiz de olacak o günle ilgili. Stat kısmını açıyoruz, bir de çatıyı çok yakında kamunun kullanımıza açacağız."

Stadın işletmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Sepil, Gençlik ve Spor Bakanlığıyla tesisin nasıl işletileceğine karar vereceklerini söyledi.

Sepil, stadı yaparken kulübün maddi imkanlarını da seferber ettiklerini, stadın inşaatına emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu süreçte görev yapan Gençlik ve Spor Bakanları ile  İzmir  Milletvekili Binali Yıldırım'a teşekkür ederek, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak ve Karabağlar Belediyelerinin de stadı maç gününe hazır hale getirmek için destek verdiğini dile getirdi.

Kale arkası tribünü

Kale arkasında ayakta seyirci uygulamasının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından talimat değişikliğiyle artık uygulanabileceğini hatırlatan Sepil, "Biz bunu Beşiktaş maçına yapma riskini almadık. Bundan sonraki maçlarda uygulamayı düşünüyoruz. Kale arkasındaki koltukları kadıracağız. Her koltuğa 2 kişinin geleceği bir düzenlemeyle kapasitemiz 25 bin olacak. Karşı tarafı da yaparsak 30 bin oluyor." diye konuştu.

Sepil, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın "Karşıyaka'ya bir stat yapılacaksa Göztepe Stadı gibi olmasın. Stadın mimari görüntüsü bir kent için uygunsuz ve çok rahatsız edici." hatırlatılması üzerine, bu tür açıklamalar için çok üzüldüğünü belirterek, "Bu hala İzmir'in eski temsil ettiği kafanın söylediği şeyler bunlar. Buna İzmirlilerin prim vereceğine inanmıyorum. Karşıyakalılar kadar ben de üzgünüm. Karşıyaka'nın stadının olması için bir kulüp başkanı ne kadar ağırlık koyabilecekse ben koymaya hazırım." değerlendirmesinde bulundu.

Torbalı'da yapmayı planladıkları altyapı tesisi arazisinin kendilerine tahsisinin iptal edilmesinden sonra yeni bir karar aldıklarını söyleyen Sepil, "Torbalı'da bu işi yapmaktan vazgeçtik. Biz istenmediğimiz yerde olmak istemiyoruz. İzmir'de değişik yerler bakıyoruz. Çok daha iyisini yapacağız." diye konuştu.

Sepil, Türk futbolunda bugüne kadar ihmal edilen şeylerin çözümlenmeye çalışıldığına vurgu yaparak, "Finansal, ekonomik yapılanma diyoruz ama zaman gerekiyor. İspanya'da bunu yapabilmeleri 3 yıllarını almış. Türk futbolunda da öyle bir süreç bekliyoruz. Ortada bir gerçek var, bu yapılmak zorunda." ifadelerini kullandı.

Göztepe Gürsel Aksel Stadı 26 Ocak'ta açılıyor!