Melikgazi'de kentsel dönüşüm başarısı!

Melikgazi'de kentsel dönüşüm başarısı! Melikgazi'de kentsel dönüşüm başarısı!

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a ziyarette bulundu.

Bölge Haber Gazetesi'nde yer alan habere göre,  ziyarette Vali Günaydın, Başkan Büyükkılıç'tan belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Günaydın, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Kayseri'deki belediye çalışmaları örnek gösterilmektedir. Hatta Kayseri modeli diye yeni bir ekol oluşturulmuştur. Bu kolay elde edilen bir çalışma değil. Bilgi, birikim, ekip ruhu ve iyi bir planlama ile oluşmuştur. En önemlisi hizmet etme sevdasının bir sonucudur. Melikgazi Belediyesi, Kayseri'de nüfusun yüzde 50'sine hizmet vermektedir. Çalışmalarını yakından takip etmekteyim."

Vali Günaydın'ın ziyaretlerinden son derece memnun olduklarını söyleyen Büyükkılıç, "Şehrin toplam nüfusunun yüzde 50’si ilçemiz sınırları içerisinde yaşamaktadır. Üç üniversite, organize sanayi bölgesi, serbest bölge, çarşı ve bankalar gibi ekonomik değerler ile Bel-Sin, Beyazşehir,  TOKİ  gibi toplu konut alanları ilçe sınırları içerisindedir. Belediye yatırımlarımızdan kentsel dönüşüm ve sosyal konutlar, geri dönüşüm tesisleri, meslek edindirme kurslarımız uygulaması başarı ile gerçekleştirilen hizmetler olarak örnek gösterilmektedir'' dedi.