Menderes Türel'den gençlere yüzme havuzu müjdesi!

Menderes Türel'den gençlere yüzme havuzu müjdesi!

Lise öğrencileri ile bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dünya ve Avrupa Yüzme Şampiyonalarına ev sahipliği yapabilecek büyüklükte bir olimpik kapalı yüzme havuzunu Antalya’ya kazandıracaklarını söyledi.“Başkan Türel Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında her hafta Antalya il genelinde bulunan lise ve dengi okulları ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi öğrencilerinin konuğu oldu. Gençlerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Türel, gençlerin fikirlerini dinledi. Öğrencilerle yaptığı buluşmaların çok faydalı olduğuna değinen Menderes Türel, ziyaretleri sırasında bir öğrencinin Antalya’da büyük bir kütüphanenin eksikliğini dile getirdiğini ve bu sayede bu konuda çalışmalara başladıklarını anlattı. Kendi hayat tecrübelerinden örnekler veren Türel, çok çalışmaları öğüdünde bulundu. 

120 MİLYON LİRALIK YAĞMUR SUYU HATTI

Mikrofonu gençlere uzatan Başkan Türel, soru ve önerilerini aldı. Türel, alt yapı çalışmaları nedeniyle kapatılan yollar ile ilgili bir soru üzerine şu yanıtı verdi: “Bu altyapı hizmetlerini sizin geleceğiniz için yapıyoruz. İlk başkanlık dönemimde Antalya’nın sadece üçte birinin kanalizasyonu vardı. Yaklaşık 800 kilometre kanalizasyon, 80 kilometre yağmur suyu kanalı yaptım. Buradan Edirne’ye kadar bir uzunluk yapar. Bunlar yapılıyorken sıkıntı verir ancak bittiğinde üzerini kapattığında da bir şey gözükmediği için çok çabuk unutulur. Dolayısıyla bizim bunları çok hızlı yapmamız için aynı anda, aynı bölgede birkaç caddeyi kapatmamız gerekebiliyor. Bu hizmetleri Antalyalılar yapıyor biz değil. Sabır ve anlayış göstermeseler bu hizmetler olmaz. Şimdi 120 milyon liralık yağmur suyu kanalı yapıyoruz. Eskiden bu hizmetler üç beş senede bitmezdi şimdi üç beş ayda bitiyor.”


DÜNYA ÇAPINDA YÜZME HAVUZU 

Salondan gelen kapalı yüzme havuzu talebi üzerine Başkan Türel, Zeytinköy’de gerçekleştirilecek projeyi gençlerle paylaştı. Türel, “Zeytinköy’de Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün yanındaki alanda, tramplen, yarış ve ısınma havuzu olmak üzere 3 havuzu bulunan bir projemiz var. Proje hazır. Yer tahsisi ile ilgili belediye olarak gereken adımları attık. Dünya ve Avrupa Yüzme Şampiyonalarının yapılabileceği çok büyük bir yüzme havuzunu Antalya’ya kazandırıyoruz” dedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi