Mersin'deki 1 milyar dolarlık yatırımın temeli atıldı!

Mersin'deki 1 milyar dolarlık yatırımın temeli atıldı! Mersin'deki 1 milyar dolarlık yatırımın temeli atıldı!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan yaptığı açıklamada "Kazanlı Turizm Bölgesi'nde ikinci bir Belek oluşturacağız. Temel atma töreni gerçekleştirildi. Şu anda 1 milyar dolarlık bir yatırım orada gerçekleştiriliyor." diye konuştu.


 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İhsaniye Melez Girit Kültürü'nü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği tarafından merkez Akdeniz ilçesi İhsaniye Mahallesi Meydanı'nda gerçekleştirilen programda, mahallede yaşayan Girit Türkleri ile bir araya geldi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre,  Melemez'i Girit Türlerinin özel kıldığını ifade eden Bakan Elvan, "Melemez özel bir yer. Burada bana anlatılan kadarıyla suç işlenmez, kavga olmaz, kapılar kilitlenmez. Burada insanımızın sofrası da gönlü de açıktır. Buranın sicil, suç, karakol kaydı yok. Burası bu haliyle sadece Türkiye'de değil, dünyada örnek bir bölgemiz. Onun için Melemez'i sadece Mersin'de, Türkiye'de marka yapmak yetmez. Dünyada marka olan bir belde haline getireceğiz. Bu konuda da kararlıyız. Bunu yapabilecek güce de sahibiz." dedi.

Bakan Elvan konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Bakanlığımızın desteklediği SODES projesi kapsamında kardeşlerimize destek olduk. Melemez'in artık bir dediği iki olmayacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteğimize devam edeceğiz. Giritliler çok çalışkandır, işini çok iyi yapar. Ben de işini iyi yapmak isteyen bir kardeşinizim. Sahip olduğum sorumluluk gereği işinde en ufak bir aksaklık olmasını hiçbir zaman arzu etmem, istemem. Öyle bir yaklaşımım var. Benzer bir yaklaşımın sizde de olduğunu görüyoruz. İnşallah yakın bir zaman içerisinde Kazanlı Turizm Bölgesi'nde ikinci bir Belek oluşturacağız. Temel atma töreni gerçekleştirildi. Şu anda 1 milyar dolarlık bir yatırım orada gerçekleştiriliyor.  Onun da buraya ciddi katkısı olacak. Çukurova Bölgesel Havalimanı önümüzdeki yıl tamamlanıyor. Yabancı turistler gelmeye başlayacak. Şimdiden bu mahallemizin hazır hale gelmesi gerekiyor."

Bakan Lütfi Elvan, Mersin'e de çok büyük hizmetler yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini dile getirerek, mahalle sakinlerinin talep ve sıkıntılarını dinledi.