16 / 08 / 2022

Mesa Bodrum 1.5 milyar lira yatırımla inşa ediliyor!

Mesa Bodrum 1.5 milyar lira yatırımla inşa ediliyor!

Demirbükü Koyu’da yeni proje inşa eden Mesa, 1,5 milyarlık proje yapacak. Mesa Bodrum projesinde 2+1’den 5+1’e kadar 210 rezidans, 5+1 ve 6+1 tiplerinde 50 villa ve butik bir otel yer alıyor...Bugüne kadar 98 bin konut inşa eden Mesa, Bodrum'da yatırım yapma kararı aldı. Mesa, Demirbükü Koyu’da yeni bir proje için düğmeye bastı.260 birim ve otelin yer alacağı proje 1,5 milyar lira değerinde olacak.

Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, Mesa Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu 200 bin metrekarelik arsada yüzde 40-45’leri bulan eğim sayesinde tüm dairelerin deniz gördüğünün altını çizdi. 67 bin metrekare satılabilir alan inşa edeceklerini belirten Boysanoğlu,çalışmalara başladıklarını, teslimleri Aralık 2020’de yapacaklarını belirtti. 

Mesa Bodrum 1.5 milyar lira yatırımla inşa ediliyor!

Özel yazılım

Bodrum projesi için 2 yıllık bir çalışma yaptıklarını ifade eden Boysanoğlu, 7 mimarlık ofisinin katıldığı bir yarışma düzenlediğinisöyledi. Boysanoğlu sözlerine şöyle devam etti; "Yarışma sonunda projeyi, doğaya karışan mimari yaklaşımıyla geliştirdikleri yazılım ile Erginoğlu & Çalışlar kazandı. Yazılım sayesinde zeytin ve çam ağaçlarının konumu belirlendi ve coğrafyanın doğal yapısına uygun mimari özellikler taşıyan bir projeye hayat verildi” dedi. Projede konutların yanı sıra 25-30 odalı butik bir otel de yer alacağını belirten Boysanoğlu, bu otelin tüm projeye hizmet vereceğini ve proje sakinlerinin misafirleri için indirimli ve uzun dönemli kiralama yapılacağını ekledi. Arazide yer alan ağaçların korunacağını vurgulayan Boysanoğlu, “Ağaçları tek tek numaralandırdık. 2 bin zeytin ağacını saksılayarak korumaya aldık. 1.300 karaçam da aynı şekilde numaralandırılarak proje bittiğinde yeniden eski yerlerinde muhafaza edilecek"

Mesa Bodrum projesinde 2+1’den 5+1’e kadar 210 rezidans, 5+1 ve 6+1 tiplerinde 50 villa ve butik bir otel yer alıyor. Projedeki daire alanları 118 metrekare ile 520 metrekare arasında değişiyor.  Mert Boysanoğlu, "Fiyatlar 650 bin dolar ile 3 milyon 850 bin dolar arasında değişiyor. Bu özel proje için Mesa doları uygulaması var. Dolar dolar kurunu 3.89 olarak sabitledi. Ayrıca lansmana özel yüzde 15 peşin ve yüzde 10 lansman indirimi yapılıyor" dedi. 


https://www.mesabodrum.com/