Pana-Selimoğlu Fikirtepe projesi 150 milyon TL yatırımla inşa ediliyor!

Pana-Selimoğlu Fikirtepe projesi 150 milyon TL yatırımla inşa ediliyor!

Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünde sembol niteliği taşıyacak projeler, Pana Yapı ve Selimoğlu Group ortaklığıyla hayata geçiriliyor. Pana - Selimoğlu Fikirtepe projesi 150 milyon TL yatırımla inşa ediliyor.Çok yakın zamanda lanse edilmesi beklenen projelerin ilki için Raci Şaşmaz ve Selimoğlu Group’un girişimleriyle 150 milyon TL’lik bir yatırım yapılıyor.


Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı Pana sunar; Brooklyn Park! İstanbul’un kentsel dönüşümünde pilot bölge olarak belirlenen Fikirtepe şantiye ortamına dönerken, Pana Yapı – Selimoğlu Group ortaklığı tarafından dönüşümde sembol olacak projelerin ilkinin inşasına başlanıyor.  Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünde önemli bir rol üstlenerek sektöre güçlü bir giriş yapan Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Raci Şaşmaz, inşaat sektöründe yeni projelerle adından sıkça söz ettirecek.


Fikirtepe projesinde inşaat sektörünün köklü şirketlerinden Selimoğlu Group ile ortaklık kuran Raci Şaşmaz, bölgede büyük çaplı projelere imzasını atacak.  Pana Yapı – Selimoğlu Group ortaklığında ilk aşamada 3 farklı adada 2 bin konut, ilerleyen dönemde ise toplamda 5 adaya yayılacak projelerle birlikte toplam 4 bin konut ve ticari alanlar hayata geçirilecek.


İnşaat sektöründe büyük yatırımlara imza atacaklarını belirten Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Raci Şaşmaz; “Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünde sembol niteliğinde projelere imzamızı atacağız. Bu projelerimizde Selimoğlu Group ile ortaklık kurduk ve bölgede toplam 5 adada 4 bin konut ve ticari alanların inşasını gerçekleştireceğiz. Projelerimizden ilkini Brooklyn Park markasıyla çok yakın bir zamanda lanse edeceğiz. Fikirtepe’deki projelerimizin yanı sıra inşaat sektöründeki faaliyetlerimizi her geçen yıl artırarak devam ettireceğiz.” dedi.


Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen yıkım töreninde, Pana – Selimoğlu ortaklığının proje alanlarında yıkımlar başlatılmıştı.  Pana – Selimoğlu Ortaklığı bölgedeki yıkımlara hızla devam ederken, merakla beklenen projenin Nisan ayı içinde lanse edileceği belirtiliyor.