05 / 02 / 2023

Mesut Akgül, imar değişikliğini anlattı!

Mesut Akgül, imar değişikliğini anlattı!

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, vatandaşlarla bir araya gelerek kentsel yenileme çalışmalarının yapılacağı alanlarda vatandaşları doğrudan bilgilendiriyor. Belediye Başkanı Mesut Akgül, imar değişikliğini anlattı.Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgiil. Mııtlıı Mahallesi'nde yapılacak olan yenileme çalışması öncesinde mahalle sakinleriyle bir araya M geldi. 


İmar planında ortaya çıkan son değişiklikler hakkında Mutlu Mahallesi sakinlerini en yetkin ağızdan bilgilendiren Akgiil; "Bu bölgeden imar planı geçince hemen mahalle sakinleri arasında kasıtlı olarak bir takım söylemler çıkartıldı. Bu söylemler doğrudan sizlerin mağdur edileceği yönünde. Ancak ben göreve geldiğim günden itibaren hiçbir şekilde Mamaklıları mağdur edecek hiçbir projeye imza atmadım atmam da" dedi. 


tTEREDDÜTLER GİDERİLDİ HAK SAHİPLERİ MEMNUN 


Hak sahiplerinin hiçbir şekilde mağdur edilmediğinin altını özellikle çizen Akgül; "Büyükşehir Belediyesi ile yaptığım şahsi ve ısrarlı çalışmalar sonucunda hazırladığımız imar planlarını geçirdik. 

Planın son şekliyle sizler yeni haklar kazanıyorsunuz. 0.50 olan emsal değerini artırarak 2 emsal verdik buraya. Bu demektir ki inşaat hakkı 100 metreden 400 metreye çıkıyor. Yani şu an elinizde olan arsa payının kullanılan emsalin dört katı size bir hak sağlamış oluyoruz" dedi. 


Bilgilendirme toplantısına gelen vatandaşlar kafalarındaki soruları tek tek sorarak tereddütlerini giderdi. Bölgenin yeni imar planı ile vatandaşların güvenlikli, sosyal donatı ve yeşil alanları buunaıı site tarzı modern bir hayata geçeceklerini dile getiren Akgül kasıtlı olarak çıkarılan dedikodulara itibar edilmemesini istedi. 


Mutlu Mahallesi'nde imar değişikliği yapılan kısım 110 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor ve alan üzerinde 310 hak sahibi vatandaş bulunuyor. Ankara Başkent
Geri Dön