05 / 02 / 2023

Mesut Akgül Mamak'ta imar değişikliğini anlattı!

Mesut Akgül Mamak'ta imar değişikliğini anlattı!

Mutlu Mahallesi sakinleri ile buluşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarıyla ilgili olarak değişiklik yapılan imar planları.Akgül daha öncede Mutlu Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek yapılan imar değişiklikleri hakkında vatandaşları bilgilendirmişti. Bölgede yürütülen imar planları hakkında kafalara takılan sorulara en yetkin ağızdan cevap veren Akgül imar planlarında yapılan değişiklikler ile vatandaşın hiçbir şekilde mağdur edilmediğini dile getirdi.


DEĞİŞİKLER VATANDAŞLAR LEHİNE

Kentsel yenileme çalışmaları öncesinde vatandaşları dinleyerek fikirlerini aldıklarını dile getiren Akgül, “İmar planlarında yaptığımız değişikliklerle vatandaşlarımızı daha çok hak sahibi haline getirdik. Vatandaş lehine yapılan bu değişikliklerde herhangi bir kayıp söz konusu değil” dedi.


MODERN SİTELER İNŞA EDİLECEK

Bilgilendirme toplantısına gelen vatandaşların sorularını tek tek cevaplayan Akgül vatandaşlardan her duyduklarına itibar etmemelerini istedi. Akgül, “Sosyal donatı ve yeşil alanları bulunan site tarzı modern bir yapılaşma öngörüyoruz. Sizler burada kendi aranızda ne kadar çabuk anlaşır ve birlik olursanız müteahhitlerinde bu bölgede yatırım yapması o kadar hızlı olur” dedi.


Toplantıda Akgül’e Mamak Belediyesi Meclis Başkan Vekili Erdal Ak ve Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdoğan Karadağ eşlik etti.


Ankara Başkent 
Geri Dön