07 / 07 / 2022

Mevlüt Uysal'dan dünya şampiyonu Beytullah Eroğlu'na daire sözü!

Mevlüt Uysal'dan dünya şampiyonu Beytullah Eroğlu'na daire sözü!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Dünya Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda 50 metre kelebekte altın, 50 metre sırtüstünde de bronz madalya kazanan Beytullah Eroğlu'na bir daire hediye sözü verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Dünya Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda 50 metre kelebekte altın, 50 metre sırtüstünde de bronz madalya kazanan Beytullah Eroğlu'na bir daire hediye sözü verdi. 

 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Mevlüt Uysal, Beytullah Eroğlu'nu, belediyenin Saraçhane'deki binasında kabul etti. Yapılan görüşmenin ardından etkinlik salonunda basın mensuplarına açıklamalar yapan Uysal, Eroğlu'nun, dünya şampiyonasında altın madalya kazanarak Türk bayrağını dalgalandırdığını ve Türkiye'yi gururlandırdığını belirtti.

 

Şampiyona ev sözü
Beytullah Eroğlu'nun yetişmesinde emeği geçenleri kutlayan Uysal, şampiyona bir hediyeleri olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

 

"Büyükşehir olarak şampiyonlarımıza bir ev hediye etme geleneğimiz var. Bu geleneğimizi devam ettiriyoruz. Beytullah kardeşimize, o geleneğimizi devam ettirerek Büyükşehir olarak bir ev sözü veriyoruz. Kısa zamanda bunu anahtarıyla ulaştırmış olacağız. Bu şu manaya geliyor: Bundan sonra madalyalar geldiği zaman yine aynı şekilde, ödüller devam edecek. Temennimiz şu ki, madalyalarımız çoğalsın. Bu madalyalarla ülkemiz insanları gerçekten gururlansın. Beytullah kardeşimizin başarısı aynı zamanda İstanbulluların. İstanbul Büyükşehir Belediye Spor'un sporcusunun başarısı, İstanbul halkının başarısı demektir. Ben kendisini tebrik ediyor, İstanbul halkı adına kendisine teşekkür ediyorum."