MGallery, Türkiye’deki ilk otelini Karaköy’de açtı!

MGallery, Türkiye’deki ilk otelini Karaköy’de açtı!

MGallery otel koleksiyonunun Türkiye’deki ilk örneği olan “The Galata İstanbul Hotel MGallery by Sofitel” Karaköy’de 180 yıllık tarihi binada açıldı. 


Avrupa’nın en büyük otel zinciri AccorHotels çatısı altında çalışmalarını yürüten ve yaşamı bir sanat olarak yansıtan MGallery, tüm dünyada takip ettiği ‘hikayesi olan binalar’ konseptinin karşılığını, İstanbul’da tarihi Karaköy Bankalar Caddesi’nde açıldı. 

1836-1842 yılları arasında La Banque de Constantinople olarak inşa edilen 180 yıllık bina, 3 yıl süren titiz bir restorasyon süreci sonrası, yeni bir uluslararası marka ile Türk turizm sektörüne kazandırıldı.

The Galata İstanbul Hotel MGallery By Sofitel’in Türk turizmine katkısına vurgu yapan basın toplantısına AccorHotels Ülke Genel Müdürü Murat Kadaifçioğlu, AccorHotels Lüks Markalar Operasyon Müdürü Uğur Talayhan, Yatırımcı Abdulbaki Kent ve otel Genel Müdürü Volkan Öksüz katıldı.

Tanıtım toplantısında açıklamalar yapan AccorHotels Ülke Genel Müdürü Murat Kadaifçioğlu, grubun en yeni üyesi, tüm dünyaca bilinen MGallery’nin İstanbul’daki ilk otelini sektöre kazandırmış olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Dünyada toplam 95 ülkede 4300 oteli ile hizmet veren grup 2007 tarihinde Türkiye pazarına girmiş ve kısa bir sürede Novotel, ibis, Mercure, Pullman, MGallery gibi markaları ile 13 farklı şehirde 45 oteli ile sektörün en önemli oyuncularından biri haline gelmiştir. 5’i önümüzdeki yıl olmak üzere 2023’e kadar 100 otel sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Grubumuzun en yeni üyesi MGallery ile bir otelden çok daha fazlasını misafirlerimize sunacağız. Sadece konaklama değil, misafirlerimizin anlatacak hikâyelerle ayrılacağı benzersiz bir deneyim yaşatacağız.”

 Baki Kent, toplantıda yaptığı konuşmada İstanbul’un tarihi ve kültürel ögelerini ortaya koymaya çalıştıklarını belirtti. Kent; “1700’lü yıllardan kalan ve tüm üniteleriyle restore edilerek otel bünyesine dahil edilen tarihi Çeşme Hamamı, geleneksel Türk hamamı ve SPA uygulamalarıyla; yerli lezzetler, meze kültürü ve Osmanlı’dan günümüze kadar aktarılan Türk eğlence anlayışını yaşatacak olan Civarda Peran Restoran ile ziyaretçilerimize İstanbul’un tarihi ve kültürel potansiyelini olduğu gibi yaşatmayı hedefliyoruz. Amacımız yılda 51 bin ziyaretçi ağırlamak olacak.” şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan Otel Genel Müdürü Volkan Öksüz de küresel otel zinciri standartlarını önemseyen, tarihi bir lokasyon ve binada konaklarken günümüzün trendlerini yakalamayı amaçlayan; şehri yaşamak ve tarihi hissetmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlamayı hedeflediklerini belirtti.