12 / 08 / 2022

Migros ayçiçek yağlarındaki indirim kampanyasını duyurdu! Orkide, Yudum 100 liranın altına indi

Migros ayçiçek yağlarındaki indirim kampanyasını duyurdu! Orkide, Yudum 100 liranın altına indi

Ayçiçek yağlarında indirim haberleri gelmeye devam ediyor. Marketler indirim kampanyaları ile ayçiçek yağlarını uygun fiyatla tüketicilerle buluşturuyor. 3 litrelik Orkide ayçiçek yağlarının fiyatı 100 liranın altına indi. Migros'ta 18 Haziran'da başlayan indirim kampanya detayı ve fiyat listesi...Ayçiçek yağının mutfak masrafları içinde ne kadar önemli bir ürün olduğu Rusya Ukrayna savaşıyla ortaya çıkan krizde belli oldu. Ayçiçek yağının litresi 15 liraya satılırken kriz nedeniyle 40-50 liraya kadar yükseldi. 5 litresi 75-80 lira civarında olan yağlar savaşın başladığı Şubat ayından itibaren gözle görülür biçimde arttı.

Ayçiçek yağlarının raflarda tükeneceği endişesi vatandaşın market reyonlarındaki ürünlere adeta hücüm etmesine neden oldu.

Hükümet ayçiçek yağında herhangi bir stok srounu yaşanmadığını piyasanın bazı fırsatçılar tarafıdan yükseltildiğine ilişkin açıklamalar yaptı. 

Son olarak Rusya-Ukrayna ve Türkiye arasında "gıda koridoru" açılmasına yönelik çalışmalar başlatıldı.

Trakya Birlik ise depolarında 35 bin ton ayçiçek yağı stoklama kapasitesi olduğunu açıkladı.

Ayçiçek yağlarında kriz endişesinin giderilmesinden sonra Migros gibi premium marketler Orkide, Turna, Kırlangıç, Yudum gibi markalı ürünlerinde indirim kararı aldı.

İşte kampanyayla ilgili detaylar...

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.