Milletimiz adına yalvarıyorum Kanal İstanbul'dan vazgeçin!

Milletimiz adına yalvarıyorum Kanal İstanbul'dan vazgeçin! Milletimiz adına yalvarıyorum Kanal İstanbul'dan vazgeçin!

Kanal İstanbul hakkında açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "16 milyon insan adına, Türkiye insanları, milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin." dedi.


Kanal İstanbul hakkında açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "16 milyon insan adına, Türkiye insanları, milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye'den (İBB) yapılan açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye bürokratları ile birlikte Terkos Gölü'nde incelemelerde bulundu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Terkos İşletmeleri Şube Müdürü İsmail Aydın, İmamoğlu ve beraberindeki Genel Sekreter Yavuz Erkut, Genel Sekreter Yardımcıları Murat Kalkanlı ve Murat Yazıcı ile İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu'ya sunum yaptı.

Sunumun ardından İmamoğlu ve beraberindeki heyet, Karadeniz sahilindeki Karaburun'da incelemeler yaptı. 

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi ile İSKİ'nin yaptığı yatırımların yok olacağını söyledi.

İmamoğlu, şunları söyledi; "Düşünün ki, şu anda gezdiğimiz Terkos'ta çok değil, 1,5 yıl önce, Terkos'tan İkitelli'ye yapılan yatırımın bile kanal yokmuş gibi ihale edilmiş olduğunu düşünün. Tümüyle bertaraf olacak. Yani yüz milyonlarca liralık yatırımlar bunlar. Sadece İSKİ'ye bedeli bu yatırımın, 20 milyar liralar civarına çıkıyor. Bu kadar vahşi bir süreçten bahsediyoruz. Bunu niye anlatıyorum? Yani gelin bu hatadan vazgeçin. Türkiye'nin başka mevzuları var, onlara odaklanın. Onun için anlatıyorum. 16 milyon insan adına, Türkiye insanları, milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin. Yani bu ülke adına, faydası adına bunu söylüyorum." 

Kanal İstanbul konusunun siyasi olmadığını belirten İmamoğlu, esnaf, tüccar, sanayi oda ve kuruluşlarını da sürece katılmaya davet etti.

Terkos Gölü'nün kanal projesinden olumsuz etkileneceğini savunan Ekrem İmamoğlu, göl suyunun tuzlanarak kullanılmaz hale geleceğini iddia etti. 

İmamoğlu, Terkos incelemelerinin sonunda, baraja yakın yerleşim yerlerinden Durusu'da, köy kahvesini ziyaret etti.  Vatandaşları Terkos gezisiyle ilgili bilgilendiren İmamoğlu, onlardan gelen görüş ve şikayetleri dinledi.

ABD’li finans devi Kanal İstanbul’a talip

Kanal İstanbul kendini 4 yılda amorti edecek!

Kanal İstanbul projesi 20 soruda tüm detaylarıyla!

Ekrem İmamoğlu'ndan Berat Albayrak açıklaması!