Milyarder Türk Melih Abdülhayoğlu Beyaz Saray yaptırıyor!

Milyarder Türk Melih Abdülhayoğlu Beyaz Saray yaptırıyor! Milyarder Türk Melih Abdülhayoğlu Beyaz Saray yaptırıyor!

Milyarder Türk Melih Abdülhayoğlu'nun serveti 1.8 milyar dolara ulaştı. Milyarder Türk, New Jersey’de Beyaz Saray’ı andıran bir konak yaptırmak için çalışmalara başladı...


51 yaşındaki Antakyalı Melih Abdülhayoğlu, dünyayı fethetti. Liseyi Antakya'da bitiren Abdülhayoğlu, üniversite için İngiltere'ye gitmesiyle hayatı değişti. Elektronik bilgisi çok iyi olan Abdülhayoğlu, ilk icadını üniversitedeyken geliştirdi. Tek tuşla klavye ve dili değiştiren bir yazılım üretti.

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; başarı merpenlerini hızla tırmanan Abdülhayoğlu, daha sonra ABD'ye gitti. 1998 yılında merkezi New Jersey'de bulunan dünyaca ünlü internet güvenlik şirketi Comodo'yu kurup tarihe geçti. Siber güvenlik alanında dünyanın en büyük şirketi olan Comodo'nun CEO'su Abdülhayoğlu, Forbes Türkiye'nin 2017'de hazırladığı "En Zengin 100 Türk" listesinde yer aldı.

Serveti 1.8 milyar dolara yükselen başarılı işadamı, son günlerde New Jersey'de inşaatına başlanan ve tamamlandığında Beyaz Saray'ı hatırlatacak konağıyla adından söz ettirdi. İş makineleri, Türk işadamının satın aldığı 60 bin metrekarelik arsa üzerindeki evleri yerle bir etti. Daha sonra konak inşaatına başlandı. Türk işadamının yapımı devam eden 'sarayında', 8 yatak odası, 11 araçlık galeri ve kapalı yüzme havuzu bulunacağı ifade edildi.

1.8 milyar dolar serveti bulunan Abdülhayoğlu'nun siber güvenlik şirketi "Comodo", NASA, New York Borsası, Sony, Harvard ve Michigan Üniversitesi gibi seçkin finans, bankacılık, eğitim ve devlet kurumlarının dijital güvenliğini sağlıyor..