Mimar Sinan Camii Çamlıca’da yükselecek!

Mimar Sinan Camii Çamlıca’da yükselecek!Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptığı açıklamada Çamlıca Mahallesi’nde temeli atılan Mimar Sinan Camii’nin, tamamlandığında bölgeye değer katan bir eser olacağını belirtti.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mimar Sinan Camii’nin temel atma töreninde gerçekleştirdiği konuşmada, camilerin sosyal alanlar olduğunu söyleyerek “Bugün hayırlı bir iş için bir araya geldik. Cami ve Kur’an kursu denince herkes hassasiyetle yaklaşıyor, çorbada tuzu olsun istiyor. Camiler bu memleketin bağımsızlığının, birliğinin, beraberliğinin önemli sembollerinden bir tanesidir” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, camilerin 7 / 24 yaşayan mekanlar olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, vatandaşların camilerde dini eğitimlere ve çeşitli konferanslara katılabildiklerini de hatırlatarak, “Camilerimiz, inancımızın önemli sembollerindendir. Camiler, ibadethane kimliğinin yanında hem bir eğitim kurumu hem de sosyal faaliyetlerin de merkezidir. Artık camilerimiz, sosyal alanlardan eğitim imkanlarına, toplantı salonlarına kadar çağın gerektirdiği tüm donanımlarla birlikte inşa ediliyor. Çamlıca’da 7 dönüm üzerinde 1000 metrekarelik alana konuşlandırılan 2000 kişilik Mimar Sinan Camii, tamamlandığında etrafına ışık saçacak ve bölgeye ciddi bir değer katacak. Böyle bir çalışmada bizim de tuzumuzun olması sevindirici” şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş, Mimar Sinan Cami’nin, Kur’an kursu, konferans salonu, kreş, millet bahçesi ve otopark düzenlemeleri ile de önemli bir mekan olacağını belirtti.

AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Esgin ve Refik Özen ile Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de hayırseverlerin de katkılarıyla temel atma aşamasına getirilen cami için gereken desteği vereceklerini söyledi. Nilüfer Müftüsü Mehmet Öztürk de caminin inşaat sürecini anlattı. Caminin temeli de dualarla atıldı.