Mimsin-TOKİ arasına 2.7 kilometrelik yeni yol!

Mimsin-TOKİ arasına 2.7 kilometrelik yeni yol! Mimsin-TOKİ arasına 2.7 kilometrelik yeni yol!

Büyükşehir Belediyesi, şehrin gelişime açık bölgelerinde yeni yollar açarak alternatif ulaşım imkanları sağlıyor. Bu amaçla Mimsin-TOKİ arasında yapılacak yol için ihale düzenlendi.50 m. genişliğinde, 2.7 km. uzunluğunda yol yapılacak. Büyükşehir Belediyesi, şehrin gelişime açık bölgelerinde yeni yollar açarak alternatif ulaşım imkanları sağlıyor. Bu amaçla Mimsin-TOKİ arasında yapılacak yol için ihale düzenlendi. 


Mimsin-TOKİ arasında araç trafiğini daha hızlı, güvenli ve konforlu hale getirecek olan 50 m genişliğe sahip 2.7 km.lik yolun tamamlanmasıyla Mimsin, Serkent ve TOKİ'ye alternatif ulaşım imkanı sağlanmış olacak. Bununla birlikte ağır tonajlı araçların yerleşim birimi dışından seyrini de sağlayacak olan yolun yapımını içeren ihaleye 6 firma katıldı. 


Yaklaşık maliyeti 2 milyon 389 bin lira olan ihaleye .katılan firmalar ve verdikleri teklifler de şu şekilde oluştu: Öztaşlar İnşaat 1 milyon 163 bin TL, Yusuf Kılıç İnşaat 1 milyon 850 bin TL, Gema İnşaat 1 milyon 984 bin TL. Yüceller İnşaat 2 milyon 468 bin TL, Saylık Yol Yapı İnşaat 2 milyon 622 bin TL, Ağaoğlu Madencilik 3 milyon 101 bin TL İhaleyi kazanan firma, komisyonun teklifleri değerlendirmesinin ardından belli olacak.


Kayseri Hakimiyet 2000