Mimtur İnşaat Polaris markasını Bodrum'a taşıdı

Mimtur İnşaat Polaris markasını Bodrum'a taşıdıDaha önce Polaris markasını İstanbul Maslak'ta ve Ataşehir'deki projelerinde hayata geçiren Mimtur İnşaat bu defa aynı marka ile yabancılara yönelik ikinci konut işine giriyor.
Mimtur İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Gürel halen Fethiye'de bir konut projesine başladıklarını, Bodrum Güllük'te de bir konut projesine başlayacaklarını söyledi. Güllük'teki proje Polaris Homes adını alacak. Yabancılara özellikle İngilizlere hitap eden söz konusu bölgelerdeki konutlar apart daire formatında inşa ediliyor. Fethiye'de Çalış Plajı'na komşu bölgede yapılan 43 daireli projede fiyatlar 70 bin eurodan başlıyor, tamamı deniz manzaralı 120 daireden oluşan Güllük projesinde de konutlar ortalama 125 bin eurodan satışa çıktı. Şirket İstanbul Maslak'taki Polaris İş Merkezi'nin ardından geçen yıllarda Ataşehir'de bir rezidans projesi gerçekleştirmişti.


Alıcı bulunana kadar kira garantisi veriyor


Polaris Residence Ataşehir isimli 2008 yılı ağustos ayında tamamlanacak projede şirket alıcılara kiracı bulununcaya kadar olan süreçte kira garantisi de veriyor. Ataşehir merkeze 500 metre mesafede, yaklaşık 4 dönüm arazi üzerinde 25 katlı, toplam 85 dairenin yer aldığı rezidans projesinde de 82 ile 382 metrekare arasında değişen 10 farklı daire seçeneği bulunuyor. Maliyetler açısından projenin yatırım tutarının 10 milyon YTL'yi bulması bekleniyor. M. Turgut Gürel tarafından 1957 yılında kurulan şirket, bugüne kadar sayısız konut, işyeri ve fabrika projesi gerçekleştirdi. Türkiye'de 1990'lı yıllarda yeni bir alan olan yüksek bina teknolojisi gerektiren projeler üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıran şirket, bunun sonucu olarak ilk yüksek binası olan Maslak Polaris Plaza'yı tasarlayarak inşa etti.