MIPIM'de 3 günde 4 bin 326 yüz yüze diyalog!

MIPIM'de 3 günde 4 bin 326 yüz yüze diyalog!

100’den fazla ülkeden iş insanını çatısı altında toplayan MIPIM 2019'da Türk firmalar da yoğun yüz yüze görüşme trafiği ile dikkat çekti.
Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, MIPIM 2019'da Türk firmalar da yoğun yüzyüze görüşme trafiği ile dikkat çekti.

MIPIM 2019 hakkında kısa bir değerlendirmeler yapan ALKAŞ Genel Müdürü Yonca Aközer, Türkiye’nin MIPIM’e katılımının sürdürülebilirliğinin çok büyük önem arz ettiğini belirtti. Önceden yapılan planlı çalışmalar sonucu Türk firmalarının bu yıl MIPIM 2019 yılından verim alarak döndüklerini dile getiren Aközer, gerçekleşen 4 bin 326 yüz yüze görüşme sayısının ve çok sayıda yabancı ülke temsilci heyet ziyaretlerinin de bu çalışmanın göstergesi olduğunu söyledi. Önümüzdeki yıl bu hedef rakamların da aşılması bekleniyor.

MIPIM Türkiye’nin son provası yapıldı


Türk firmalarının global alanda tercih edildiğini söyleyen Aközer, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un fuara katılımı bizler için çok kıymetli, kendisinin verdiği destek ile de 2020 yılında bu büyük yatırım platformunu Türkiye’ye taşıyacağız. RE360 gayrimenkul konferansı ile bu senenin sonunda MIPIM Türkiye’nin son provasını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Görüşmelerde öne çıkan ülkeler şu şekilde;
* Gdansk Yatırım Ajansı, Polonya
* Voka Ticaret Odası, Belçika
* Lizbon Yatırım Ajansı, Portekiz
* Aberdeen Yatırım Ajansı, İskoçya
* Yunanistan Yatırım Ajansı
* Murlia Yatırım Ajansı, İspanya
* Danimarka Yerel Yönetim Temsilci Heyeti
* Atlanta Ticaret Odası, Kanada
* Amsterdam Belediyesi, Hollanda
* Leeds Ticaret Odası, İngiltere
* Robson Borchio, Brezilya Turizm Bakanlığı Genel Sekreteri
* Silvana Nascimento, Turizm Bakanlığı Yatırım Daire Başkanı

Murat Kurum MIPIM 2019'da yabancı yatırımcılarla bir araya geldi!

Şekib Avdagiç: Gayrimenkul yatırımları daha da artmalı!