07 / 10 / 2022

Mortgage Uzmanı Garanti, kentsel dönüşüme desteğini sürdürüyor!

 Mortgage Uzmanı Garanti, kentsel dönüşüme desteğini sürdürüyor!

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında kullandırılacak kredilere faiz desteği sağlamak üzere Mortgage Uzmanı Garanti ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında protokol imzalandıİmza törenine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ile Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay katıldı. Konut finansmanı konusunda uzun yıllara dayanan uzmanlığı ve sektör liderliğiyle, bugüne kadar farklı kentsel dönüşüm projelerine destek veren Garanti Mortgage, imzalanan protokolle, hak sahiplerine 6306 sayılı kanun kapsamında kullandırılacak kentsel dönüşüm kredileri için de faiz desteği sağlayacak.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen konuyla ilgili olarak: “Bu protokolle, sadece kentsel bir dönüşüm değil sosyal sorumluluk niteliği taşıyan, insanlarımızın daha güvenli ve sağlıklı yaşam alanlarına kavuşturmayı amaç edinen bir projeye, mortgage  uzmanı Garanti Bankası’nın da katılması bizi sevindirdi. Bu protokol ile 6306 sayılı kanun kapsamında konutlarının risk tespitini yaptırarak yenilemek isteyen insanlarımıza uygun şartlarda kredi desteği sağlamaya yönelik zincire bir halka daha eklemiş oluyoruz. Projeye katkılarından dolayı Garanti Bankası ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay ise “Kentsel dönüşümü, her şeyden önce ülkemizdeki riskli yapıların temizlenmesi, güvenli, modern, insan odaklı yaşam alanları sunulması açısından çok önemsiyoruz. Bu noktada elbette tüketicilere uygun koşullarda finansman sağlanması, dönüşüm projelerinin desteklenmesi büyük önem taşıyor. Ayrıca kentsel dönüşüm projeleri inşaat, yapı malzemeleri ve gayrimenkul sektörünü son derece olumlu etkiliyor, ülke ekonomisine ve sosyal gelişime büyük katkı sağlıyor. Bu konuda büyük bir kararlılıkla çalışmalarını yürüten Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla imzaladığımız protokol sayesinde uzmanlığımızı kentsel dönüşüm konusuna da taşıyarak, firmalara, müteahhitlere çözüm ortağı olacağız ve hak sahiplerine de faiz destekli konut kredisi vereceğiz. Mortgage sektörünün lideri olarak, rekabetçi gücümüz ve bu alandaki tecrübemizle kentsel dönüşüm konusundaki projeleri teşvik etmeye ve çalışmalarımızın kapsamını her geçen gün daha da genişletmeye devam ediyoruz. ” dedi.
Geri Dön