Moscow City'de daire parasına 1 araçlık park yeri!

Moscow City'de daire parasına 1 araçlık park yeri! Moscow City'de daire parasına 1 araçlık park yeri!

Moskova Belediyesi'nin iki biriminin taşınması ile birlikte 135 yeni park yerinin satın alınması tartışma yarattı.Moskova Belediyesi'nin iki birimi ve ihale komitesi şehir merkezinden Moscow City'e taşınırken satın aldığı park yeri ile haber ve tartışmaya neden oldu. Taşınma öncesinde belediye Oko Kulesi'nde 135 park yeri satın aldı. Belediyenin bu yerler için 1 milyar rublenin üstünde para ödediği belirtildi.  Başka bir deyişle, bir otomobillik yer için ödenen para 7,5 milyon ruble (130 bin dolar).

Finans Gündem'in haberine göre; Business FM'in görüşüne başvurduğu uzmanlar Moscow Cityi'deki park yerlerinin bir bölümünün şimdiden satıldığını ve yeni gelenlerin yer bulmakta zorlandığını belirtiyor. 

Uzmanlar 7,5 milyon rublelik park fiyatının bu bakımdan piyasa koşullarına uygun olduğu görüşündeler. Dahası, park yeri fiyatlarının 10 milyon rubleye kadar çıkması hiç de şaşırtıcı olmayabilir.

JLL şirketinin araştırma bölümünden Olesya Dzuba Oko Kulesi'nde bir park yeri fiyatına Moskova'da tek odalı bir daire alınabileceğine dikkat çekiyor.