Moskova'da ikincil konut pazarı yüzde 18 azaldı!

Moskova'da ikincil konut pazarı yüzde 18 azaldı!Rusya'nın başkenti Moskova'da ikincil konut pazarında yüzde 18'e varan düşüş yaşandığı açıklandı. 


Rusya'nın başkenti Moskova'da ikincil konut pazarı yüzde 18 azaldı. Rusya Federal Tescili, Kadastro ve Haritacılık Servisi (Rosreestr) tarafından konuya ilişkin açıklama geldi. 

Dik Gazete'de yer alan habere göre; Rosreestr basın açıklamasında, Moskova'da 2020'nin sekiz aylık ikincil konut piyasasındaki işlem sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 düştü, alım satım (takas) sözleşmelerine göre 77,9 bin hak transferi yapıldı. 

Aynı zamanda, kurum, Ağustos'ta, geçen yıl Ağustos ayının sonuçlarından yüzde 38 ve Temmuz 2020'den yüzde 30 daha yüksek kaydedilen 14.7 bin hak transferi olduğunu belirtti. 

Rosreestr, "Ayrıca, Ağustos rakamı, 2020'de ikincil emlak piyasasındaki en büyük kayıt hacminin kaydedildiği bu yılın Mart ayı ile karşılaştırılabilir: Burada fark yüzde 1'den az. Bu istatistikler, inşaat sektöründeki uzmanların sonbaharda yaptıklarını doğruluyor. Karantina öncesi dönemin göstergelerine geri döndü" bilgisi de paylaşıldı.

Rusya'da dev gayrimenkulün satışı iptal oldu!