Moskova'da lüks konut fiyatları yüzde 4,2 arttı!

Moskova'da lüks konut fiyatları yüzde 4,2 arttı!Moskova'da lüks konut fiyatlarında 2020'nin ilk çeyreğinde yüzde 4,2 artış yaşandı. 2019'un 4. çeyreğinde 47'nci sırada olan Moskova, 2020'nin ilk çeyreğinde elit konut fiyatlarının en çok arttığı üçüncü şehir oldu...


Genel olarak dünyada konut sektöründe durgun bir süreç yaşanırken, yılın ilk çeyreğinde dünya genelinde elit konut fiyatlarının en çok arttığı üçüncü kent Moskova olarak kaydedildi. 

Türk Rus'ta yer alan habere göre; 2019'un 4. çeyreğinde 47'nci sırada olan Moskova'nın yükselişi dikkati çekti.

Rusya'nın başkentinde bu konut segmentindeki artış oranı yüzde 4,2 olarak kaydedilirken, ilk iki sırada Japonya'nın başkenti Tokyo ve Filipinler'in başkenti Manila yer aldı.

RBC gazetesinin uluslararası emlak danışmanlık şirketi Knight Frank'ın hazırladığı endeks verilerine göre, St. Petersburg kentindeki elit konut fiyatları ise geçtiğimiz yıla kıyasla ilk çeyrekte yüzde 1,3 oranında düştü.

Knight Frank yetkilileri, Moskova'daki fiyat artışını elit segmentte konut arzının sınırlı olmasına dayandırıyor. Buna göre, kentte yıl başından bu yana tamamlanan elit konut projesi olmadı. 

Yılın ikinci çeyreğinde salgın sebebiyle bu segmentte de konut satışlarında düşüş yaşanacağı öngörülüyor.

Moskova’da inşaat işletmeleri faaliyetlerine yeniden başladı!

Putin Suriye'de daha fazla arazi ve gayrimenkul istiyor!

Rusya'daki AVM'lerde kira kaosu!